Aktualności

Nakarmić tych, których nie widać. W piątek rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność.

Misją Banku Żywności w Ciechanowie jest stałe docieranie do t akich o sób z p omocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami prowadzona jest cyklicznie Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w następujących miejscowościach: Ciechanów, Mława, Płońsk, Przasnysz, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Nasielsk, Glinojeck, Raciąż, Żuromin, Baboszewo, Świercze, Gołymin- Ośrodek oraz Gumowo. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.- Nasze zbiórki pokazują, dużą ofi arność lokalnej społeczności. Mieszkańcy Północnego Mazowsza już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, w której przekazali 15676,75 kilogramów żywności, która trafiła do 20 organizacji charytatywnych. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 3,5 tysiącom osób - podkreśla Dorota Jezierska-Prezeska Banku Żywności w Ciechanowie. Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności na Północnym Mazowszu odbędzie się w dniach 16-17 marca. Organizuje ją Bank Żywności Ciechanowie wspólnie z organizacjami pomocowymi. Weźmie w niej udział 600 wolontariuszy, którzy na terenie 60 sklepów będą zachęcać do dzielenia się żywnością. - Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy, przy których, będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze –zaznacza Jolanta Felba- koordynatorka zbiórek żywności w Banku Żywności w Ciechanowie. Red.

Więcej w CC 11

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czcimy bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. To święto państwowe zostało ustanowione w 2010 roku z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

1 mln zł nagród w konkursie grantowym „Wspieramy Rozwój”

ruszyła II edycja konkursu grantowego „Wspieramy rozwój” Grupy cedrob wspomagającego projekty społecznie użyteczne. Z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę formuła inicjatywy została poszerzona o dodatkową kategorię związaną z rocznicą, a łączna pula nagród została zwiększona, i wynosi aż 1 milion złotych. Pomysły można zgłaszać do 26 marca, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec kwietnia.

Więcej w CC 10

Konkurs „Ciechanów w obiektywie – ślady Niepodległości”

Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Ciechanowski Klub Fotograficzny organizują całoroczny IV Ciechanowski Konkurs Fotograficzny „Ciechanów w obiektywie – ślady Niepodległości». Prace będzie można składać od 15 do 30 listopada. Konkurs organizowany jest pod patronatem prezydenta miasta.

Więcej w CC 10

Szachy dla uczniów klas I-III

Już w marcu w miejskich szkołach podstawowych rozpoczną się lekcje gry w szachy. Będą one przeznaczone dla uczniów klas I-III. Dodatkowo szkołom zostanie przekazanych w sumie 150 zestawów szachowych. Równocześnie będą prowadzone szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”.

Więcej w CC 9

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

 

REKLAMA

REKLAMA

Z kraju i ze świata: