Aktualności

Wszystko co robię ma służyć mieszkańcom gminy

Z wójt Gminy Sońsk Marzeną Ślubowską rozmawia Milena Bonisławska

Milena Bonisławska: Na terenie gminy wiele się dzieje, proszę podsumować ostatnie pół roku. Co udało się zrobić przez te kilka miesięcy, a co jest w planach do końca 2017 roku? Marzena Ślubowska: Nawet w życiu człowieka pół roku jest krótkim okresem. Cóż dopiero z punktu widzenia planów inwestycyjnych gminy. To bardzo krótki okres w procesie inwestycyjnym. Każda inwestycja to przecież najpierw koncepcja, dokumentacja lokalizacyjna, projekt techniczny, kosztorys, a następnie częstokroć pozyskiwanie środków finansowych, przetargi i dopiero - realizacja. Wszystko to wymaga czasu, pracy i zaangażowania zarówno ode mnie, jak i pracowników.

Więcej w CC 33

 

Będzie bezpieczniej na ul. Armii Krajowej. Budują sygnalizację świetlną

Rozpoczęły się prace związane z budową sygnalizacji, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy osiedla „Płońska” oraz rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 . Roboty rozpoczęły się od montażu kabli elektroenergetycznych, sterownika, studni i kanalizacji kablowej. Wykonane zostaną przepusty, przeciski, konstrukcje wsporcze. Zamontowanych zostanie 20 sygnalizatorów. Inwestycja zakończy się jeszcze w sierpniu.

Więcej w CC 33

122 miastom w Polsce grozi zapaść społeczno – gospodarcza. Wśród nich jest Ciechanów

Spadek liczby ludności, w tym osób młodych i dobrze wykształconych, zachwianie na rynku pracy i patologie - to niektóre z problemów dotyczących średnich polskich miast. Niemal połowie z 255 średnich miast w Polsce grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe - wynika z analiz Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich jest Ciechanów.

Więcej w CC 33

Ciechanów: Trzy konkursy na dyrektorów ciechanowskich przedszkoli

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało niecałe trzy tygodnie to jeszcze do końca sierpnia zostaną rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów trzech miejskich przedszkoli. Kandydaci swoje aplikacje mogli składać do 14 sierpnia.

Więcej w CC 33

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców. Policjanci chwalą i zachęcają

W powiecie ciechanowskim w ostatnich dniach mieszkańcy zatrzymali trzech pijanych kierowców. policjanci chwalą i zachęcają - jeśli widzisz niepokojące zachowanie kierowcy, reaguj. Jak widać mamy dość pijanych kierowców, coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że są oni potencjalnymi zabójcami na drodze i... nie wahamy się działać.

Więcej w CC 32

REKLAMA

 

Reklama

 

REKLAMA

REKLAMA

Reklama

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

Z kraju i ze świata: