Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka MDD. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.
Tego dnia na najmłodszych mieszkańców Ciechanowa czekają atrakcje przygotowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO.

Od dziś do niedzieli 3 czerwca w godz. 10.00, 14.30 w PCKiSz przygotowano Bajkowy Dzień Dziecka. Z okazji tego święta projekcje filmowe o znanych bohaterach będą połączone z upominkami dla dzieci oraz animacjami w wykonaniu aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz. W programie bajki takie jak: „Nowe przygody Misia Uszatka”, „Smok Barnaba”, Bajka o złotej rybce”, „O pięknej Parysadzie”. W tych dniach również każde dziecko otrzyma zdrapkę ufundowaną przez Firmę Reporter Young, co będzie wiązało się z otrzymaniem upominku.
Wszystkie seanse w Małym Kinie „ Łydynia” dla dzieci są bezpłatne.
A już jutro 2 czerwca błonia zamkowa przemienią się w plac zabaw. Od godziny 12.00 do 18.00 najmłodsi będą mogli korzystać m.in. z dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, basenu z kulkami czy też wziąć udział w grze miejskiej. Dzieciom towarzyszyć będą animatorzy. Dla osłody rozdawana będzie wata cukrowa. Pojawią się też punkty gastronomiczne.
Organizatorem imprezy jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO.

Red.

fot. UM Ciechanów 

 

Polub nas na FB