Odpowiedzialna postawa młodego ciechanowianina przyczyniła się do uratowania dwóch małych kotków porzucony w przydrożnym rowie.
 – W piątek ( 20 września br.) poruszając się drogą pomiędzy m. Leśniewo Dolne – Grudusk mężczyzna zauważył, iż kierujący poprzedzającego go pojazdu zatrzymał się i w przydrożnym rowie pozostawił karton. Mężczyzna zatrzymał pojazd i stwierdził, że w kartonie porzucono dwa małe kocięta maści czarno-białej. O ujawnionym fakcie porzucenia zwierząt 26-letni
ciechanowianin powiadomił dyżurnego Policji wskazując miejsce porzucenia zwierząt oraz numer rejestracyjny pojazdu, którego kierujący porzucił zwierzęta – informuje podkom. Bożena Kuklak z KPP w Ciechanowie. 

Policjanci przewieźli porzucone kocięta do Schroniska dla Zwierząt w Pawłowie. Zgodnie z art. 35 ust. 1 a Ustawy z dnia 21.08.1997r. o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Młody ciechanowianin wykazał się odpowiedzialną i godną naśladowania postawą. Dzięki jego szybkiej reakcji małe kociaki żyją i z pewnością znajdą odpowiedzialnych opiekunów.

red. 

Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider