Kultura

Uroczyste pasowanie

Przypadający na dzień 20 września 2017r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w sposób niezwykle uroczysty obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie. w placówce odbyło się bowiem „Pasowanie na zerówkowicza” – oficjalne wprowadzenie dzieci pięcio i sześcioletnich w szeregi funkcjonujących w ramach Szkoły oddziałów przedszkolnych.

Więcej w CC 39

Dzień Bolesława Biegasa w Ciechanowie

9 września 2017 roku ( sobota) z okazji 140. rocznicy urodzin i podjęcia Uchwały przez sejm rp upamiętniającej Bolesława Biegasa w powiatowym Centrum Kultury i sztuki odbędzie się Dzień upamiętniający artystę.

Prezydent nagrodził najlepszych uczniów

40 uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Ciechanów. Rady Pedagogiczne, które wyłoniły laureatów brały pod uwagę wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

Więcej w CC nr 26

Lato w mieście

Miasto, jednostki podległe oraz instytucje współpracujące przygotowały na wakacje ofertę dla mieszkańców ciechanowa. wolny czas będzie można spędzić na zajęciach, półkoloniach, warsztatach, obiektach sportowych, w plenerze.

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO organizuje trzy turnusy półkolonii dla dzieci (3.07-11.07, 14.07- 28.07, 31.07-11.08) oraz dwa seanse Kina Letniego na błoniach zamkowych. Filmy będą wyświetlane o godz. 22.00. 8.07 fi lm „Na skraju jutra” oraz 5.08 – „Interstellar”. Ośrodek zaplanował również dwa spotkania „STUDIO na OSIEDLU…”. 22 lipca, w godz. 15.00-18.00 odbędzie się na basenie odkrytym spotkanie dla mieszkańców osiedla „Kargoszyn”. 29 lipca, o tej samej porze, w „Galerii Mrówka” spotkanie dla osiedla „Przemysłowe”. 14.07 i 25.08 na ul. Warszawskiej zaplanowane jest „Spotkanie z teatrem”. W ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego 1.08 na ul. Warszawskiej po godzinie 17.00 odbędzie się happening „PAMIĘTAMY”.

Więcej w CC nr 26

X Gminny Dzień Dziecka

Święto najmłodszych na stałe wpisało się w kalendarz Gminy Ciechanów. Corocznie impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Więcej w CC 22

Dziękuję Ci MAMO” – nowa wystawa na ul. Warszawskiej

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, działająca w strukturach Urzędu Miasta Ciechanów, na Dzień Matki przygotowała wystawę, na którą złożyły się fotografie, laurki, życzenia, wiersze tematycznie związane z postacią mamy. Wszystko to pojawiło się w gablotach, znajdujących się na ulicy Warszawskiej.

Więcej w CC 22

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

REKLAMA

Z kraju i ze świata: