Szczęk łańcuchów, szum rozpędzonych gum, bojowe zawołania kibiców. Trzask rozjeżdżanych gałęzi, pisk hamulców, odgłosy wysiłku przy podjazdach. Triumfalne okrzyki na mecie, grzechot medali i zasłużone słowa gratulacji. Tak było podczas epickiego maratonu w Ciechanowie.

Zawodnicy peletonu Mazovii w Ciechanowie mogli poczuć się jak w domu. Startowali przecież spod imponującego, a przy okazji także starannie odrestaurowanego Zamku Książąt Mazowieckich. Można więc wyobrazić sobie, że z murów wielowiekowej fortecy na kolarzy spoglądali duchy równie odważnych, ambitnych i bojowo nastawionych postaci jak te, które na kilka chwil przed niedzielnym startem mocniej zaciskali dłonie na kierownicach, nabierali ostatniego łyku z bidony czy wizualizowali sobie trasę własnego dystansu. Rycerze Mazovii przy cichym dopingu mazowieckich książąt wystartowali punktualnie, wzbudzając nie tylko zainteresowanie kibiców oraz lokalnych mieszkańców, ale także i tumany kurzu.
Długi rozpęd na płaskim terenie pozwolił zawodniczkom oraz zawodnikom nabrać prędkości godnej szarży doborowych oddziałów. Na widok peletonu Mazovii, tych setek rowerów i dosiadających ich sylwetek, niejednemu dzielnemu wojakowi zmiękłyby nogi. Nogi kolarzy rozgrzewały się za to z każdym przejechanym kilometrem. Pracujące bez ustanku kolana i kręcące się koła niosły tych współczesnych rycerzy po ciekawie zaprojektowanej trasie. Nie było w ciechanowskich lasach takiej przeszkody, która mogłaby spowolnić brygadę szturmową Mazovii. Gładko pokonywano najostrzejsze zakręty, za sobą zostawiano ubite łachy piachu, nie patyczkowano się z najostrzejszymi nawet podjazdami. W samym peletonie także nie brakowało potyczek. Te najefektowniejsze rozegrały się oczywiście na odcinku specjalnym Continental, gdzie każdy starał się wywalczyć jak najlepszy czas, a tym samym także i atrakcyjne nagrody od Continental Polska. Starcia dotyczyły także rywalizacji o miejsca w klasyfikacji generalnej, ale i o prestiżowy tytuł najlepszego mieszkańca Ciechanowa.
W tej rywalizacji na dystansie Pro (68 km) bezkonkurencyjny okazał się Marcin Lange, a na dystansie ½ Pro (42 km) tytuł zdobył Adam Płoski. Zacięta walka trwała także na dystansie Fit (24 km). Zwycięsko wyszli z niej Karolina Szczaniecka oraz Jacek Lalak.
Sporo zabawy miały też ciechanowskie przedszkolaki, do których przyjechała znana z telewizji Rybka MiniMini. Dzieciaki ścigały się na bezpiecznie wytyczanych trasach, przybijały piątki Rybce, robiły sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec każde z nich odebrało wspaniały dyplom/
Niedzielne wyniki zostaną zapisane w klasyfikacji regionalnego pucharu Continental MTB Mazowsze. Do jego rozstrzygnięcia, a tym samym wręczenia upominków od sponsora Continental pozostały jeszcze dwa starcia: w Józefowie oraz Piasecznie.
„Maraton w Ciechanowie okazał się sukcesem. Ale do tego potrzebna była przemyślana strategia” – mówił po zawodach Cezary Zamana, głównodowodzący całego przedsięwzięcia. „W wypadku Ciechanowa zwycięską strategią okazała się bliska współpraca z Prezydentem Miasta Ciechanowa Krzysztofem Kosińskim i jego magistratem. Kluczowe było też wsparcie Nadleśnictwa Ciechanów, które okazało wiele życzliwości przy planowaniu tras” – dodawał. W przygotowanie tras włączyła się też ciechanowska drużyna T4B Team, która z powierzonego zadania wywiązała się znakomicie. Słowa wyróżnienia należą się też policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie oraz zastępom druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jeśli komuś spodobała się zabawa z Mazovią, może w kolejny weekend wybrać się do Zagnańska. To tam rozegra się starcie, które już dziś wielu spędza sen z powiek – Mazovia 24H Marathon (www.24h.zamanagroup.pl).

Wyniki:
Pro Kobiety, kat. Open
1. Luboińska Urszula, Trezado Wolfpack, 02:46:43
2. Kuszmider Magdalena, IFON KolarzKlub, 02:57:27
3. Kleczaj Barbara, GO Sport Scrapper Team, 02:57:55

Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Poczopko Andrzej, Cryospace Olsztyn, 02:25:08
2. Wołosiuk Jarosław, Cryospace Olsztyn, 02:25:11
3. Borowicz Bartek, COZMOBIKE TEAM, 02:27:06

½Pro Kobiety, kat. Open
1. Lutecka Małgorzata, IFON KolarzKlub, 01:52:20
2. Kołatka Anna, Cryospace Olsztyn, 01:52:54
3. Ostrowska Anna, T4B team, 01:52:55

½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Grędziński Bartosz, Kross Staff Team, 01:36:23
2. Płoski Adam, T4B team, 01:36:40
3. Marchlewski Marcin, KOMOBIKE SCOTT, 01:36:44

Fit Kobiety, kat. Open
1. Gregorowicz Katarzyna, GO Sport Scrapper Team, 01:06:00
2. Woźnica Małgorzata, ABC Data Bike Team, 01:09:12
3. Płońska Aneta, Alltop STAG Team, 01:09:41

Fit Mężczyźni, kat. Open
1. Lech Michał, AM Cycling Team, 00:55:01
2. Sobótka Robert, 00:56:13
3. Ochocki Andrzej, Kolarski Klub Sportowy MASTERS BRODNICA, 00:56:18

PZ. 

 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider