W finałowym przejeździe trzeciej rundy Drift Masters European Championship drifter z Ciechanowa pokonał płocczanina Piotra Więcka. Całe podium zajęli Polacy, na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Hypki.

Drift Masters European Championship w Płocku za nami. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego o podium walczył również Ciechanowianin Paweł Borkowski. „Crazy Drifter” (taki pseudonim na torze ma Paweł Borkowski) i „The Candyman” – Piotr Więcek wystąpili w zawodach dzięki „dzikiej karcie”. W minioną sobotę podczas trzeciej rundy Drift Masters European Championship w Płocku na krajan wykazał się wielkim kunsztem, wyczuciem i wielką precyzją w prowadzeniu swojej „Diablicy”, czyli Nissana 200 SX S14A o mocy 730 KM w tunelu betonowych ścian okalających tor na stadionie. O awans do ścisłego finału stoczył emocjonującą walkę z Irlandczykiem Jamesem Deanem . W wielkim finale znaleźli się i stoczyli rywalizację Piotr Więcek kontra Paweł Borkowski. Rundę w Płocku wygrał Paweł Borkowski. Na 2 miejscu Piotr Więcek, trzeci Grzegorz Hypki.
Do rozegrania pozostały trzy rundy. Najbliższa odbędzie się w Rydze (2/3 sierpnia), dwa tygodnie później w Niemczech (16/17 sierpnia). Europejskiego mistrza driftingu poznamy 22 września na torze Mondello Park w Irlandii.
Warto zaznaczyć iż Paweł Borkowski w Płocku ma również swoje rondo. Trzy lata temu, także w czerwcu, wygrał rundę Drift Masters GP. A rondo, które znajduje się na torze przed zadaszoną trybuną, zostało nazwane przez komentatorów im. Pawła Borkowskiego. A to ze względu na to, że miał kilka agresywnych przejazdów.
– Zwycięstwo na 3 rundzie Drift Masters Grand Prix w Płocku! To było szalone, wspaniałe i niesamowite przeżycie! Emocje jeszcze trzymają Przede wszystkim chciałbym podziękować z całego serca wszystkim którzy mnie wspierali i trzymali kciuki. Byliście niesamowici. Dziękuje Wam – czytamy na Funpage na Facebooku Pawła Borkowskiego. „Crazy Drifter” podziękował również sponsorom Qualitium Team oraz MTuning.pl performance parts.

Mil./Red.

fot. facebook.com/drift.borkowski/

Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider