Mieszkańcy Ciechanowa, żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT wywalczyli miejsca na podium Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

12 maja w Pruszkowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc, w których wzięli udział dwaj żołnierze zawodowi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – st. szer. Damian Matusiak oraz kpr. Robert Drozdowski.
St. szer. Damian Matusiak wyciskając 122,5 kg uplasował się na 2. miejscu w kategorii 67,5 kg, tym samym zdobywając srebrny medal.
Kpr. Drozdowski z wynikiem 220kg, w kategorii wagowej do 140kg zajął 4. miejsce oraz 3 miejsce w kategorii Służb Mundurowych Open.
Dobra passa nie opuszcza mazowieckich Terytorialsów. Weekend majowy również opiewał w sukcesy sportowe. Szer, Barbara Jóźwiak, żołnierz siedleckiego batalionu, okazała się najszybszą kobietą podczas Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie, które odbyły się w ramach 7 PKO Białystok Maraton. Uzyskując czas 1:36:29 na dystansie półmaratonu zdobyła złoty medal, natomiast szer. Sobotka Olaf, młody zawodnik MMA z Mławy, żołnierz ciechanowskiego batalionu, wygrał walkę podczas Gali Mieszanych Sztuk Walki, które odbyły się w Żurominie. Jego rywalem był zawodnik z Lublina, Sheyk Nurani Akhmadov. Szer. Sobotka ma na swoim koncie również wiele innych sukcesów m.in. tytuł Mistrza Warmii i Mazur w kat. Junior 77 kg, Mistrz Mazowsza w kat. junior 77 kg, a także srebrny medal na Pucharze Polski “Submission Fight”.