Desert

1 kwietnia 2015 r. około godz. 16:10 w Ciechanowie na ul. Płockiej skrzyżowanie z ulicą Niechodzką i Górną  w ciągu drogi krajowej nr 60  doszło do zderzenia samochodu sosnowego Fiat Panda z samochodem ciężarowym marki Scania.
 
Jak poinformowała asp.szt. Ewa Olba z KPP w Ciechanowie kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka w kierunku Płocka cysterną. W wyniku zderzenia pojazd ciężarowy miał rozbity lewy przód. Jego kierowca nie odniósł obrażeń.  Natomiast samochód osobowy miał zmiażdżony przód i wewnątrz niego znajdował się uwięziony mężczyzna.   - Działania polegały na dotarciu do poszkodowanego od tyłu pojazdu w celu unieruchomienia głowy i nawiązania kontaktu.
 
 Następnie podjęto działania sprzętem hydraulicznym w celu odsunięcia przodu pojazdu od kierowcy – relacjonuje ciechanowska KP PSP w Ciechanowie. Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem i polecił ewakuację poszkodowanego na deskę ortopedyczną, z uwagi na stan poszkodowanego. Po odcięciu pasa i uwolnieniu nóg odcięto dach nad kierującym i przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego na deskę oraz przetransportowano do ambulansu. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Ciechanowie. Niestety jego obrażenia wewnętrzne były tak rozległe że 25-letni mężczyzna kierowca samochodu osobowego zmarł. - Wyciekłe płyny eksploatacyjne z pojazdów zasypano sorbentem i piaskiem. Następnie po przybyciu grupy dochodzeniowo - śledczej i wykonaniu czynności przystąpiono do usuwania pozostałości z jezdni. Po zabraniu pojazdu osobowego przywrócono ruch wahadłowy na odcinku jezdni Płockiej. Po dotarciu holownika do ciężarówki właściciel rozpiął zestaw i podczepiono sprawny ciągnik w celu usunięcia zestawu z jezdni. W naczepie znajdował się koncentrat serwatkowy w ilości ok. 20 ton. Po odholowaniu naczepy i ciągnika jezdnię uprzątnięto i przywrócono ruch. Działania ratownicze i zabezpieczające trwały 31 minut – informuje KP PSP w Ciechanowie. 
Lim. 
Fot. KP PSP Ciechanów
 
 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

 

REKLAMA

REKLAMA

Z kraju i ze świata: