Ze względu na szczególne zasługi na rzecz młodego pokolenia, Komisja Konkursowa Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, działająca w Kancelaria Premiera, zdecydowała docenić zaangażowanie w pracę na rzecz młodzieży w Polsce i przyznać nagrodę dla Młodzieżowej Rady  Powiatu Ciechanowskiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie “Ambasador Młodego Pokolenia RP – II Edycja” w kategorii najaktywniejsza Młodzieżowa Rada Gminy/Młodzieżowa Rada Powiatu/Młodzieżowy Sejmik Województwa.

Już w najbliższy wtorek, tj. 19.09.2023 r., podczas Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych w Kancelaria Premiera, nagrodę dla  Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego wręczyć ma Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Profesor Piotr Gliński.

Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego została nagrodzona m.in. za:
–  organizację konferencji “Tacy sami, a inni”, która poświęcona była tematyce związanej z wykluczeniem społecznym osób z niepełnosprawnościami oraz ich codziennymi wyzwaniami. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była platformą do swobodnej wymiany poglądów;-

–  aktywny udział w działaniach charytatywnych (m.in. Szlachetna PACZKA). Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego aktywnie współorganizowała zbiórki w szkołach średnich powiatu ciechanowskiego, co w rezultacie przyczyniło się do bezpośredniej pomocy dla potrzebujących rodzin;

–  inicjowanie różnorodnych i atrakcyjnych zajęć dla młodzieży podczas ferii zimowych przy współpracy z Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, w tym m.in.: Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książkowo-Filmowego, warsztatów dziennikarskich, darmowych treningów bokserskich wspólnie z CKB – Ciechanowski Klub Bokserski;

– aktywną obecność w mediach społecznościowych, gdzie opublikowali kilkadziesiąt postów oraz wiele relacji z różnych wydarzeń. Planują także rozszerzenie swojej obecności na platformach YouTube i Spotify, gdzie treścią mają być m.in. inspirujące podcasty i transmisje na żywo obrad z sesji MRPC.

Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego w krótkim czasie istnienia udowodniła swoją zdolność do skutecznej mobilizacji młodzieży i podejmowania różnorodnych inicjatyw.

 

Gratulacje.

 

źródło:Powiat Ciechanowski 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska