W minioną niedzielę, teren przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie zamienił się w kulinarny festiwal, a to za sprawą II etapu Bitwy Regionów.  

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, a także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Corocznie w zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę uczestniczą tysiące Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich.
3 września 2023r. właśnie w Gołotczyźnie został rozstrzygnięty II etap VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów” w województwie mazowieckim. 

– Była to niepowtarzalna okazja do śledzenia zmagań kulinarnych Kół Gospodyń Wiejskich o najlepszą potrawę regionalną. Wydarzeniu temu na terenie naszej szkoły towarzyszyły liczne koncerty, atrakcje dla dzieci oraz degustacje potraw – podkreśla dyrektor ZSCKR w Gołotczyźnie Marek Rutkowski.

Zdaniem komisji konkursowej: I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Zielonej za Zieleńską szynkę z nogą. To koło będzie reprezentowało Mazowsze w finale konkursu.  II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Hołoczycach Kolonii za potrawkę z baraniny z parowańcami z surówką z czerwonej kapusty i jabłkiem, natomiast III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Hołowienkach za Pulardę z Hołowienek z sosem chrzanowym.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska