W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych przygotowywane są nowe propozycje aktywności edukacyjnych dostępne zdalnie. Wdrażanie programów, w tym konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, rozpoczynają placówki edukacyjne miasta.
Na czas zamknięcia placówek oświatowych w okresie od 16 do 25 marca uczniowie, którzy pozostają w domach będą mieli możliwość korzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez miasto i jednostki zajmujące się kulturą oraz edukacją. W ramach akcji „#zostanwdomu” dzieci mogą korzystać z propozycji przygotowanych przez Park Nauki Torus, COEK Studio, Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną.
Aby zachęcić dzieci przebywające w domach do nauki, Park Nauki Torus oferuje zdalny, internetowy kurs “Matematyka wokół nas”. Zajęcia będą prowadzone przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W każdą środę (do 3 czerwca) w godzinach 15:00-15:40 dzieci przebywające w domach będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych webinariach. Zajęcia są rekomendowane dla dzieci powyżej 14 roku życia, będą dostępne w serwisie YouTube. Więcej informacji na stronach: https://sites.google.com/view/matwokolnas/home oraz https://www.facebook.com/events/792827447875077/.
COEK Studio uruchomił już dwa projekty. Pierwszy, to cykl konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Placówka zachęca rodziców do wspólnej pracy kreatywnej z dziećmi. Konkurs „#zostanwdomu” ma na celu pobudzenie kreatywności dzieci w trakcie zamknięcia placówek szkolnych, przedszkolnych oraz innych miejsc, gdzie dotychczas najmłodsi Ciechanowianie mogli rozwijać swoje zainteresowania twórcze i talenty. To także forma propagowania racjonalnych zachowań w trakcie wyjątkowej dla dzieci i rodziców sytuacji oraz zachęta do prezentacji twórczej ekspresji tego, w jaki sposób radzić sobie z wolnym czasem w zaciszu domowym. Konkurs skierowany jest do uczniów uczęszczających do ciechanowskich placówek edukacyjnych – od „przedszkolaków” do szóstoklasistów.
Drugą akcją zorganizowaną przez COEK Studio jest konkurs „Zdolni Nieodkryci”, kierowany do wszystkich, bez względu na wiek, którzy śpiewają, tańczą i grają na instrumencie muzycznym. Konkurs ma na celu promowanie młodych talentów oraz zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego muzykowania.
Urząd Miasta w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną organizuje także akcję „Miejski audiobook”. Już w tym tygodniu rozpoczną się zapisy online do projektu mającego na celu zachęcenie dzieci i rodziców do czytelnictwa. Powstanie audiobook, który wspólnie stworzą najmłodsi mieszkańcy Ciechanowa.
W najbliższym czasie także Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta udostępni materiały edukacyjne. Będą to prelekcje online kierowane do dzieci i młodzieży, na podstawie których zorganizowany zostanie konkurs w postaci quizów. Materiały dla dzieci będą pojawiały się codziennie na stronie Urzędu Miasta w postaci aktywnego formularza. Aktywni uczestnicy będą mieli szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród.
W opracowaniu są także kolejne aktywności edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców miasta, mające na celu wsparcie rodziców i nauczycieli.

źródło: UM Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska