Pozostawione na chodnikach byle jak i byle gdzie. Czasem leżą na trawnikach lub parkingach. Elektryczne hulajnogi.

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Ciechanowie z początkiem czerwca br. 40 pojazdów zostało zlokalizowanych w dwudziestu jeden specjalnie wyznaczonych miejscach. Tylko tam możliwe jest rozpoczęcie i zakończenie wynajmu e-hulajnogi. Według zapewnień ciechanowskiego ratusza system ten miał wpłynąć na zminimalizowanie problemu porzucania pojazdów w dowolnym miejscu, który występuje w innych miastach.
Jak się okazuje w praktyce jest zupełnie inaczej. Do naszej redakcji dociera szereg głosów mieszkańców o porzucaniu hulajnóg w dowolnych miejscach na terenie Ciechanowa.
– Nie rozumiem jak można wypożyczyć i pozostawić sprzęt tuż przed skrzyżowaniem czy przejściem dla pieszych. Chyba są jakieś zasady funkcjonowania wypożyczalni. Czasem są one pozostawione w takich miejscach, że stanowią one niebezpieczeństwo – pisze do naszej redakcji jedna z mieszkanek Ciechanowa.
W związku z zaistniałą sytuacją poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Urząd Miasta w Ciechanowie.
– Za wdrożenie i funkcjonowanie systemu w mieście odpowiedzialna jest firma Hulaj. Miasto nie ponosi kosztów związanych z relokacją hulajnóg, a regulamin jasno określa zasady wypożyczeń i zwrotów – wyjaśnia Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie.
Ciechanowianie pozytywnie podeszli do nowego pomysłu, a korzystanie z hulajnóg cieszy się popularnością. Jednak dużym problemem jest sposób, w jaki osoby wypożyczające hulajnogi porzucają je na chodnikach. System wypożyczania zakłada, że hulajnogę po skończonej jeździe można zostawić w dowolnym miejscu na wyznaczonej trasie – tak, by mogła z niej skorzystać następna osoba. W odróżnieniu do rowerów miejskich, nie trzeba przyczepiać ich do żadnej stacji dokującej. Efekt? Hulajnogi są często zostawiane w przypadkowo wybieranych miejscach i blokują przejście. Jednak jak wyjaśnia ciechanowski ratusz problem pozostawiania hulajnóg w dowolnych miejscach nie oznacza ich porzucenia.
– 15 czerwca miasto zwróciło się do firmy ze wskazaniem na konieczność zwiększenia częstotliwości zbierania i odstawiania w miejsca wyznaczone hulajnóg. Pozostawienie hulajnogi w miejscu poza wyznaczonym parkingiem nie oznacza, że została ona porzucona czy pozostawiona w miejscu niedozwolonym. Miejsca, w których hulajnogi nie mogą być pozostawiane określa ustawa – dodaje rzecznik prasowy.
Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie