Któż z nas nie podziwiał pięknych zakątków rzeki Łydyni. Jednak często można w niej znaleźć masę śmieci. Jeszcze w te wakacje zostaną zorganizowane dwa spływy kajakowe połączone ze sprzątaniem rzeki. Odbędą się one w dniach 31 lipca i 28 sierpnia. Osoby, które wezmą w nich udział otrzymają niespodzianki.

– Podczas spływów kajakowych możemy podziwiać nasze miasto i przyrodę z nieznanej dotąd perspektywy. Niestety, ale walory przyrodnicze są zaburzane przez śmieci, które znajdują się w Łydyni. Jest to poważny problem, z którym trzeba walczyć. Pod koniec maja przesłałem pismo do Pana prezydenta, w którym zwróciłem się z prośbą o zorganizowane spływów kajakowych, podczas których chętni uczestnicy będą sprzątać rzekę Łydynię – wyjaśnia Paweł Malinowski na stronie FB Kajaki na Łydyni

Propozycja ta spotkała się z akceptacją władz miasta.

– Zgodnie z prawem sprzątanie rzeki nie należy do kompetencji miasta. Ponieważ stan czystości Łydyni nie jest obojętny wielu ciechanowianom, z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu miasta w tym roku na Łydyni zorganizowane zostaną 2 spływy kajakowe, których celem będzie zebranie odpadów znajdujących się na trasie między ul. Rybną, a Augustiańską – wyjaśnia Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy UM Ciechanów. – Osoby, które chcą realizować działania proekologiczne, mogą podczas spływów w dniach 31 lipca i 28 sierpnia zebrać odpady do wcześniej przygotowanych worków. Do dyspozycji osób zainteresowanych udziałem w spływach zostanie udostępnionych 12 kajaków 2-osobowych. W worki na odpady i jednorazowe rękawiczki będzie wyposażony każdy z nich – dodaje.

Spływy rozpoczną się o godz. 10.00. Trasa ma ponad 4 kilometry. Jej początek znajduje się pobliżu ul. Rybnej (gdzie MOSiR udostępnia kajaki), a koniec przy ul. Augustiańskiej. Przewidywany czas spływu to około 4 h. Na trasie wyznaczone zostaną miejsca, w których będzie można zostawić worki z odpadami i wymienić je na nowe. Po zakończeniu zadania w zamian za uczestnictwo w spływach kajakarze otrzymają upominki: sadzonki roślin owocujących (truskawki, agrest, borówki) i jutowe torby wielokrotnego użytku z logo miasta.

Aby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do WOPR (tel. 515 967 238, poniedziałek-piątek w godz. 9.00-15.00). Liczba miejsc jest ograniczona.

Sezon kajakowy na Łydyni trwa od początku wakacji. Bezpłatne spływy kajakowe są organizowane we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. To projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Red.
Fot. FB/Kajaki na Łydyni

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska