Ratusz pozyskał 200 tys. zł na remont szatni na krytej pływalni przy ul. 17 Stycznia. Po wykonaniu remontu podłóg i ścian zamontowane będą nowe, elektronicznie otwierane szafki. Środki pozyskane przez miasto z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021” umożliwią realizację kolejnego etapu zaplanowanych prac modernizacyjnych na basenie.

 

Będzie to pierwszy remont przeprowadzony w strefie szatni od ponad 20 lat. Podobnie, jak w przypadku zakończonej w ubiegłym roku modernizacyji natrysków, jego celem jest podniesienie higieny, ale także przyczynienie się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników basenu.

W zapleczu szatniowym i przebieralniach wyremontowane zostaną podłogi i ściany. Następnie zamontowanych zostanie 160 nowych podwójnych szafek o wymiarach 350x450x1520 mm z ławeczkami. Będą zamykane elektronicznie, ich otwieranie będzie możliwe za pomocą czytników. Takie same nowoczesne szafki pojawią się w szatniach dla rodzin. Nowe szafki zostaną też zamontowane w szatni dla ratowników.

Instalacja nowych, elektronicznych szafek będzie wymagała wykonania okablowania, montażu magistrali komunikacyjnej, podłączenia i konfiguracji elektroniki.

Jesienią ubiegłego roku miasto wyremontowało natryski w szatniach damskich i męskich. MOSiR wykorzystał czas, kiedy z uwagi na decyzje rządu i stan epidemii, kryta pływalnia została czasowo zamknięta. Skuto stare płytki i tynki, na nową wymieniono instalację wodną pryszniców. Po wykonaniu hydroizolacji, na ścianach i podłogach ułożono nowe płytki gresowe. Zamontowano też nowoczesne panele natryskowe oraz urządzenia sanitarne. Ratusz pozyskał na ten cel 90 tys. zł. ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W tym czasie realizowane były też prace konserwacyjne. Naprawiono wentylację, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne, odnowiono także wybrane pomieszczenia.

Budynek basenu został oddany do użytku w 1998 r. W latach 2015-2016, dzięki pozyskaniu przez władze miasta dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, przeprowadzono pierwszą modernizację obiektu polegającą na: częściowej wymianie zdegradowanych elementów centralnego ogrzewania, okładzin podłogowych wokół niecek basenowych wraz z uszczelnieniem podłoża i wymianie wpustów ściekowych, ślusarki okiennej aluminiowej w głównej hali basenowej, opraw oświetleniowych i oświetlenia awaryjnego, siedzisk dla zawodników oraz montażu systemu pomiaru czasu wraz z nakładkami na stopnie startowe oraz tablice wyników. Z kolei na przełomie 2018 i 2019 roku wymieniono zjeżdżalnię.

Na pływalni rokrocznie organizowanych jest szereg bezpłatnych imprez pływackich, w obiekcie regularnie trenują zawodnicy dwóch klubów sportowych (Międzyszkolny Pływacki Klub Sportowy oraz Klub Pływacki Ciechanów), jak również osoby indywidualne. Na basenie pływają też dzieci i młodzież z ciechanowskich szkół podstawowych, które bezpłatnie uczestniczą w zajęciach z nauki pływania w ramach zajęć sportowych.

 

źródło:UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie