Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski spotkał się z przedstawicielami samorządów z regionu ciechanowskiego, by porozmawiać o możliwościach wsparcia samorządów lokalnych, naborach wniosków o dofinansowanie z programów rządowych i europejskich, współpracy administracji rządowej i samorządowej. Wydarzenie, odbyło się 1 marca w Hali Sportowej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie i było kolejnym z cyklu zaplanowanych w najbliższych tygodniach spotkań z mazowieckimi samorządami.

Spotkanie z samorządowcami i pracownikami MUW w Ciechanowie 

 To już drugie spotkanie w ramach cyklu rozmów z mazowieckimi samorządami. Chciałbym podkreślić zmianę perspektywy w kierunku dialogu między administracją rządową i samorządową, pomimo oczywistej roli nadzorczej nad działaniami na poziomie lokalnym ¬ powiedział Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.

W rozmowie z samorządowcami Wojewoda poruszył tematy takie jak: zarządzanie kryzysowe w regionie, inwestycje drogowe i nadzór nad działalnością samorządów. W spotkaniu z Wojewodą udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Adam Krzemiński, Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, przedstawiciele samorządów, Dyrektor Biura Wojewody Kamila Kuleska oraz Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Janusz Szymańczyk. 

Podczas wizyty w Ciechanowie Wojewoda spotkał się także z pracownikami Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. 

Zwiedzanie budynku dawnej Kolei Nadwiślańskiej w Ciechanowie

Jednym z elementów wizyty Wojewody Mazowieckiego w regionie ciechanowskim było zwiedzenie budynku dawnej Kolei Nadwiślańskiej, który obecnie jest rekonstruowany. Drewniany obiekt mieszkalny z XIX wieku zostanie przeniesiony na działkę u zbiegu ul. Sienkiewicza i ul. Fabrycznej oraz odtworzony z wykorzystaniem oryginalnych elementów. Po rekonstrukcji budynek będzie pełnił m.in. funkcję kulturalno-edukacyjną. Cała wartość zadania to prawie 3 mln zł. Na przeprowadzenie inwestycji Miasto Ciechanów pozyskało dofinansowanie w wysokości ok. 1,3 mln z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Reszta środków pochodzi z budżetu miasta. 

Zabytkowy budynek przy ul. Fabrycznej 

Podczas wizyty w Ciechanowie Wojewoda Mazowiecki odwiedził również zabytkowy budynek przy ul. Fabrycznej 2,  który jest w trakcie remontu. Wzniesiony w latach 1905-1907 przez Spółdzielnię Spożywców „Łydynia” obiekt zyska nowe funkcje. Znajdzie się tam punkt gastronomiczny, centrum aktywności mieszkańców, a także przestrzeń dla działalności organizacji pozarządowych. W 2021 r. radni Mazowsza przyznali 1,8 mln zł dofinansowania na kompleksowe prace renowacyjne ciechanowskiego zabytku. 

Zwiedzanie hali sportowej budowanej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu

Wojewoda odwiedził także budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu, która została dofinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości prawie 3 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 9 mln zł. Łączna powierzchnia użytkowa hali ma wynosić 1600 m2 . 

W ramach tej inwestycji zostanie wybudowana pełnowymiarowa hala sportowa wraz z zapleczem przy Szkole. Obiekt sportowy obejmie część sportową, zaplecze oraz widownię hali sportowej na minimum 120 osób. Wybudowana hala sportowa będzie integralną częścią Szkoły.

Dzięki nowej hali sportowej oraz wyposażeniu jej w nowoczesny sprzęt sportowy uczniowie zyskają miejsce na rozwój aktywności i sprawności fizycznej w ramach lekcji wychowania fizycznego.

źródło: MUW w Warszawie 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska