Każdego dnia ogólnopolskie i światowe media dostarczają nam nowe dane związane z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2. I o ile eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uspokajają, że w Chinach spada dynamika transmisji wirusa, to niepokoić zaczął szybki wzrost nowych przypadków w Europie a konkretnie we Włoszech, gdzie  potwierdzono ponad dwieście przypadków zakażeń i niespełna dziesięć zgonów. Jak na razie patogen nie został jeszcze stwierdzony w Polsce, jednak już teraz w aptekach brakuje maseczek ochronnych.

Problemy z dostępnością maseczek ochronnych odnotowuje się również w Ciechanowie. Sprawdziliśmy w kilku naszych lokalnych aptekach. Niestety, brak. W jednej z nich farmaceuta poinformował nas, że w sprzedaży ma jedną maseczkę i jest to maseczka antysmogowa.

– Maseczek ochronnych nie mamy w sprzedaży już od ponad miesiąca. Jest to spowodowane brakiem ich dostępności w hurtowniach. Na początku stycznia jak mieliśmy dostawę, to jeden z pacjentów zakupił aż 600 sztuk. Dziś nie mamy nawet jednej a zainteresowanie jest ogromne. Każdego dnia o maseczki pyta się średnio kilkadziesiąt osób – wyjaśnia nam farmaceutka pracująca w aptece w Ciechanowie.

Okazuje się, że wzrost zainteresowania zakupem maseczek natężył się w tym tygodniu. Maski chirurgiczne oraz te z filtrami chroniącymi nas przed wirusami są dostępne w niektórych internetowych sklepach. Jednak kwoty, które trzeba wydać na ich zakup, są bardzo wysokie. Za najprostsze maseczki bez filtrów trzeba zapłacić nawet ok. 100zł.

Mil.

fot. archiwum

 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider