We wszystkich miejskich szkołach, przedszkolach i żłobku zamontowano urządzenia do udrażniania dróg oddechowych w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia dziecka. Sprzęt zakupiono w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Piętnaście miejskich placówek w Ciechanowie (wszystkie miejskie szkoły, przedszkola oraz żłobek samorządowy) wyposażono w nowy sprzęt pomagający ratować życie. Urządzenia są przeznaczone do użytku w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia się dziecka. Mają zastosowanie jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku.

Mechanizm działania urządzeń opiera się na zassaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne. Urządzenia nie mają żadnego elementu, który trzeba wprowadzić do jamy ustnej i dróg oddechowych dziecka.

Użycie sprzętu nie wymaga specjalistycznych szkoleń. W przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy użyć go może każda osoba dorosła.

W zestawach zamontowanych w szkołach, przedszkolach i żłobku w Ciechanowie oprócz urządzenia ssącego znajdują się maski w różnych rozmiarach, broszura z instrukcją użycia, a także plakaty przedstawiające procedurę ratunkową stosowaną w przypadku niedrożności dróg oddechowych w wyniku zakrztuszenia lub zadławienia.

Zakres gwarancji dostawcy obejmuje wymianę urządzeń oraz całego zestawu na fabrycznie nowe, po potwierdzonym i zweryfikowanym użyciu w sytuacji zagrażającej życiu.

Projekt „Bezcenny oddech” – zakup do placówek oświatowych urządzeń do udrażniania dróg oddechowych w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia” został wybrany do realizacji przez mieszkańców Ciechanowa w tegorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.

 

źródło:UM

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska