Gdy los zatrzaskuje drzwi, otwierają się okna. To stare przysłowie może sprawdzić się w dobie pandemii. Choć większość przedsiębiorstw ucierpiało z jej powodu, to ich właściciele w okresie zawieszonej działalności intensywnie poszukują innowacyjnych rozwiązań, które otworzyłyby przed nimi kolejne możliwości. Mogą oni również skorzystać z bezpłatnej porady eksperta branżowego – coacha innowacji.

Na początek bezcenna dawka wiedzy o tym, jak nawet jednoosobową firmę zmienić w lidera nowych technologii. Tego będzie można dowiedzieć się podczas wirtualnych dni informacyjnych prowadzonych w formie webinarium w dniach od 12 do 14 maja br. (początek spotkania każdego dnia o godz. 10:00). Organizatorem jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE . Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji przez formularz zamieszczony na stronie www.innovationcoach.pl.

Uczestnicy webinarium poznają zasady wstępnej weryfikacji pomysłu na projekt. Dowiedzą się również, jak pozyskać środki z Unii Europejskiej w formie dotacji lub kredytów dla przedsiębiorców w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz Horyzont 2020. Poznają też przedsiębiorców, którzy już z takiego wsparcia skorzystali i skutecznie rozwinęli lub przebranżowili swoje przedsiębiorstwo.

Podczas cyklu webinariów zaprezentowana zostanie oferta inicjatywy Innovation Coach, STEP I oraz konkursy dla firm dedykowane projektom B+R+I w zakresie Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i Programu Ramowego Horyzont 2020. Ważnym elementem będą również najnowsze rozwiązania i instrumenty przygotowane dla przedsiębiorców w okresie pandemii COVID-19.

 

STEP to kompleksowy instrument składający się z dwóch ścieżek. Pierwsza z nich polega na przesłaniu sprecyzowanej koncepcji innowacyjnego projektu do ekspertów Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Punktu Informacji o Funduszach Europejskich, którzy ocenią pomysł i wskażą bezpośrednie źródła jego finansowania. Druga ścieżka – Innovation Coach – skierowana jest do firm, które stawiają bądź chciałyby postawić pierwsze kroki w świecie innowacji i potrzebują eksperckiego wsparcia w zakresie wyboru lub doprecyzowania wdrażania takich rozwiązań u siebie. STEP realizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w przypadku drugiej ścieżki w partnerstwie z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE. Innovation Coach finansowany jest z budżetu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Usługa coachingu ma na celu ocenę potencjału przedsiębiorstwa w kontekście wdrażania innowacyjnych rozwiązań, analizę otoczenia gospodarczego oraz mocnych i słabych stron firmy. Wynikiem coachingu będzie opracowanie przez eksperta indywidualnych rekomendacji dla firmy zawierających wypracowany wspólnie z przedsiębiorcą pomysł na implementacje innowacji, jak również wskazanie sposobu jej sfinansowania z wykorzystaniem funduszy europejskich.

 

Po każdej prezentacji zostanie uruchomiony specjalny czat, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zadać pytanie ekspertowi. Zapraszamy do udziału w wirtualnym dniu informacyjnym zainteresowanych przedsiębiorców.

Więcej o Innovation Coach i o II ścieżce STEP: www.innovationcoach.pl
Więcej o Wstępnej Weryfikacji Pomysł na Projekt i o I ścieżce STEP www.poir.gov.pl/step

 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider