Starostwo Powiatowe w Ciechanowie informuje o uruchomieniu modułu “Dostępne mieszkanie” w ramach programu “Samodzielność-Aktywność-Mobilność” realizowanego przez samorządy powiatowe we współpracy z PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.
Osoby, które są ograniczane przez bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie są w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz; posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka i co ważne nie ukończyły 65 roku życia mogą uzyskać dofinansowanie do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.
Wysokość dofinansowania zależna jest od lokalizacji, w której nabywane jest mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego.
W przypadku mieszkania znajdującego się na terenie gminy Ciechanów maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 83 573 zł.
Program jest prowadzony przez samorządy powiatowe, które przyjmą zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do jego realizacji.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złożysz za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl
Wniosek należy złożyć nie później niż do dnia 31.12.2024 r. i do wyczerpania budżetu Programu.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska