Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka MDD. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.
Tego dnia na najmłodszych mieszkańców Ciechanowa czekają atrakcje przygotowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO.

Od dziś do niedzieli 3 czerwca w godz. 10.00, 14.30 w PCKiSz przygotowano Bajkowy Dzień Dziecka. Z okazji tego święta projekcje filmowe o znanych bohaterach będą połączone z upominkami dla dzieci oraz animacjami w wykonaniu aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz. W programie bajki takie jak: „Nowe przygody Misia Uszatka”, „Smok Barnaba”, Bajka o złotej rybce”, „O pięknej Parysadzie”. W tych dniach również każde dziecko otrzyma zdrapkę ufundowaną przez Firmę Reporter Young, co będzie wiązało się z otrzymaniem upominku.
Wszystkie seanse w Małym Kinie „ Łydynia” dla dzieci są bezpłatne.
A już jutro 2 czerwca błonia zamkowa przemienią się w plac zabaw. Od godziny 12.00 do 18.00 najmłodsi będą mogli korzystać m.in. z dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, basenu z kulkami czy też wziąć udział w grze miejskiej. Dzieciom towarzyszyć będą animatorzy. Dla osłody rozdawana będzie wata cukrowa. Pojawią się też punkty gastronomiczne.
Organizatorem imprezy jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO.

Red.

fot. UM Ciechanów