Już 15 stycznia dzieci i młodzież z Mazowsza zaczynają długo wyczekiwane ferie zimowe. Jak co roku mazowieckie instytucje kultury stanęły na wysokości zadania i przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego województwa. O to by „zima w mieście” nie było nudna zadbają między innymi ciechanowskie Muzeum Szlachty Mazowieckiej czy Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Uczniowie szkół z naszego regionu w tym roku jako pierwsi będą cieszyć się dwutygodniową przerwą od nauki, razem ze swoimi rówieśnikami z województwa dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego.

Zima w mieście 

– Nie wszyscy mogą wyjechać na ferie za granicę czy w góry. Jednak nie trzeba narciarskich stoków, by dobrze się bawić i odpocząć od szkoły. Uczniowie z naszego regionu mogą ciekawie i aktywnie spędzić zimowy czas również na Mazowszu, które oferuje wyjątkowe atrakcje i unikalne miejsca. Także wiele mazowieckich instytucji – muzea, kina, teatry, czy biblioteki przygotowało dla dzieci i całych rodzin szeroką ofertę interesujących wydarzeń i niespodzianek, które urozmaicą spędzanie zimy w mieście – mówi marszałek Adam Struzik.

Podobnie jak w poprzednim roku Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. W dwóch turnusach podzielonych na dwa kolejne tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11:00 dzieci i młodzież mogą zwiedzać ekspozycje muzealne i uczestniczyć w bezpłatnych lekcjach i warsztatach. Zajęcia o szlachcie i dworkach, robienie biżuterii, warsztaty o dawnych zawodach, zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, to tylko wybrane przykłady oferty organizatorów dla uczniów. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie muzeum przy ul. Warszawskiej 61, oraz w Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1.  

– Wielu rodziców zastanawia się, jak zorganizować swoim pociechom czas zimowej przerwy od szkoły. Ci którzy zostają na Mazowszu nie są skazani na nudę. Nasz region oferuje wiele ciekawych miejsc, zarówno pod kątem przyrodniczym, historycznym, etnograficznym czy rekreacyjno-sportowym. Dwutygodniowy czas ferii to doskonała okazja do zwiedzania Mazowsza i spędzania aktywnego wypoczynku, także na naszych pięknych mazowieckich równinach. Z pomocą przychodzą również instytucje kultury wspierane przez nasz samorząd, które przygotowały bardzo ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży – zachęca wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Pod identycznym, jak rok temu hasłem „Romantycy są wśród nas”, ferie organizuje opinogórskie Muzeum Romantyzmu. W pierwszym tygodniu szkolnej przerwy, w dniach 15-19 stycznia w godzinach 10-15:00, dzieci w wieku 5-12 lat mogą skorzystać z oferty placówki. Twórcze warsztaty, lekcje muzealne, zajęcia muzyczne i kreatywne zabawy to koszt 400 zł.

źródło:UMWM 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska