20 maja w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, odbyła się powiatowa debata publiczna, która była zwieńczeniem projektu pn. „Młodzi debatują – komunikacja i argumentacja w debacie publicznej”. Projekt współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
W finałowej debacie udział wzięły dwie czteroosobowe drużyny reprezentujące nasze lokalne szkoły ponadpodstawowe:
Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza: Zuzanna Mach, Michał Masłowski, Marcin Walczewski, Dawid Kożuchowski,
Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie: Adrian Stępkowski, Karol Niesłuchowski, Dawid Lipiński, Gabriel Żbikowski.
Uczniowie dyskutowali na temat sztucznej inteligencji jako szansy lub zagrożenia.
Jury w składzie:
Adam Krzemiński Poseł na Sejm RP,
Senator Krzysztof Bieńkowski,
Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego Robert Paweł Morawski
Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych AnetaGłuszniewska,
wybrało zwycięską drużynę złożoną z uczniów Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza.
Uczestnikom i zwycięzcom debaty wręczono nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe puchary. Debatę koordynował i poprowadził #AdrianBrzozowski, pracownik Wydziału Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie.
źródło: Starostwo Powiatowe