Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Sońsk. Trwają prace związane z dalszą rozbudową sieci gazowej w miejscowościach Gołotczyzna oraz Sońsk.


To już drugi etap prac związanych z rozbudową sieci gazowej w gminie Sońsk. W styczniu 2023 roku odbyło się oficjalne zakończenie pierwszego etapu gazyfikacji. Teraz rozpoczęły się prace związane z rozbudową sieci o kolejne miejscowości. W tym etapie dostęp do niebiskiego paliwa zyskają mieszkańcy Gołotczyzny i Sońska.

– Przed nami kilka tygodni prac zatem proszę Państwa o cierpliwość jak również informuję, iż po zakończeniu prac teren będzie porządkowany i przywracany a pobocza uzupełniane – informuje Jarosław Muchowski Wójt Gminy Sońsk.

Mieszkańcy od dawna czekali na gazyfikację gminy. Teraz staje się ona faktem.
Przypomnijmy, ubiegłym roku 23 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego, jedenastokilometrowego odcinka gazociągu. Dostęp do gazu ma też przyspieszyć rozwój budownictwa jednorodzinnego i w sposób oczywisty pozytywnie wpłynąć na ekologię i jakość powietrza w gminie opalanej dotąd przede wszystkim węglem, spalanym w starych piecach.
W ubiegłym roku dostęp do gazociągu uzyskali mieszkańcy Bieniek-Karkut, części Gołotczyzny oraz Sońska. Teraz do sieci gazowej zostaną przyłączone kolejne miejscowości.

– Odbyłem spotkanie z Panią Dyrektor PSG Emilią Banaszczyk, którego głównym tematem było ustalenie przygotowań oraz dalsza realizacja budowy gazociągu do Gąsocina i Soboklęszcza – poinformował Wójt Gminy Sońsk . – Mamy cel, aby w tym roku gaz płynął do mieszkańców, a także do naszych placówek i budynków gminnych. Wspólnie odwiedziliśmy również aktualnie realizowane inwestycje gazowe w Gołotczyźnie i Sońsku, które idą bardzo sprawnie. W kolejnych tygodniach zapewne zorganizuję spotkanie z mieszkańcami w celu przekazania informacji dotyczących składania wniosków do PSG o wydanie warunków przyłączenia – dodał Jarosław Muchowski.

 

fot. UG Sońsk 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska