W czerwcu tergo roku na skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nieopodal fontanny przy ul. Warszawskiej, stanęła przeszklona skarbonka opatrzona herbem Ciechanowa. Każdy, kto tylko chciał mógł do niej wrzucać pieniądze by wesprzeć zbiórkę prowadzoną przez Stowarzyszenie Wolontariat Pamięci.


Od kilku lat w okresie 1 listopada prowadzone są kwesty na cmentarzach rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Dzięki hojności odwiedzających nekropolie udało się już odnowić kilka pomników.
Tuż po pojawieniu się skarbonki ciechanowski ratusz poinformował, że zarejestrowana zbiórka publiczna przez Stowarzyszenie Wolontariat Pamięci ma swój ważny cel: renowacja zabytkowych nagrobków oraz innych zabytków znajdujących się na terenie miasta .

I gdy skarbonka nie zapełniła się nawet w 1/4 całości, nagle zniknęła. Ciechanowski Urząd Miasta nie wydał w związku z tym żadnego komunikatu. A wielu mieszkańców jest zaskoczona nagłym jej zniknięciem. Co więcej mocowanie skarbonki zostało ukryte pod kwietnymi donicami.

Więc zapytaliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta Ciechanów – gdzie jest skarbonka?
Niestety, do chwili zamknięcia aktualnego wydania Czasu Ciechanowa nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Do tematu będziemy wracać.

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie