Na budynku Urzędu Gminy w Opinogórze Górnej zostało zamontowane urządzenie, które pozwala na bieżąco monitorować jakość powietrza na terenie gminy. Zakupiony czujnik do 24 godzinnego monitorowania jakości powietrza wraz z publicznym udostępnianiem informacji na temat tych pomiarów umożliwia mieszkańcom sprawdzenie. Urządzenie pomiarowe zapewni pomiar temperatury, wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego a także, co ważne pomiar stężenia szkodliwych pyłów PM 1, PM 2,5, PM10, czyli krótko mówiąc smogu.

Jakość powietrza jakim oddychają mieszkańcy gminy Opinogóra Górna można sprawdzić na specjalnej platformie pod adresem https://airly.org/map/pl/#52.907037,20.720125,i42903, gdzie na bieżąco są przedstawiane szczegółowe dane o jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Aktualny stan jakości powietrza można też śledzić przy użyciu mobilnej aplikacji Airly w telefonie.

Czujnik został zamontowany na budynku Urzędu Gminy w Opinogórze Górnej przy ul. Krasińskiego 4. Czujnik posiada ledowe światełko, które świeci się w odpowiednim kolorze w zależności od jakości powietrza. I tak, kolor zielony oznacza dobrą jakość powietrza, kolor żółty średnią, a kolor czerwony złą.

 

Mil.

Fot. FB/UG Opinogóra Górna 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
baner-www-01
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow