Zamiast błota jest asfalt, a mieszkańcy mogą wreszcie bez problemów dojechać do swoich posesji. Na przebudowę drogi gmina Sońsk otrzymała bezzwrotną dotację z Polskiego Ładu. W piątek, 27 maja odbyło się uroczyste otwarcie drogi Gąsocin -Soboklęszcz.


Dotychczas gruntowa droga zyskała nawierzchnię bitumiczną i została poszerzona co uławia wymijanie się pojazdów. W ramach inwestycji wykonane zostały również zjazdy oraz rowy. Pracami objęty został liczący około 1 kilometr odcinek.


Inwestycja ta cieszy nie tylko władze gminy, ale przede wszystkim mieszkańców.
– Droga ta była wyczekiwana przez wiele lat. Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z Polskiego Ładu i naszemu urzędowi pracownikom tej gminy rozwiązał się problem naszej miejscowości. Komunikacja i bezpieczeństwo naszych mieszkańców ulegało ogromniej poprawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedziała sołtys wsi Agnieszka Nowakowska.


W uroczystym otwarciu drogi Gąsocin Soboklęszcz wziął udział m.in. wiceminister Maciej Wąsik.
– Zawsze staram się pomóc swojej gminie, bo tak widzę sprawowanie mandatu posła. To tu ludzie na mnie głosują i tu mam swoje obowiązki. Cieszę się, że udało się zbudować drogę i myślę, że będziemy budować coraz więcej. Nie tylko dróg – zaznaczył wiceminister Maciej Wąsik. Ten program rzeczywiście rozwija polskie gminy i powiaty – dodał.


Mieszkańcy na drogę czekali blisko 20 lat. Teraz ma nie tylko nową nawierzchnię, ale jest szersza i dzięki temu bezpieczniejsza.
– Spotkaliśmy się na symbolicznym otwarciu drogi wybudowanej w ramach Polskiego Ładu. To ważna inwestycja drogowa na którą nasi mieszkańcy czekali od wielu lat. Powstał nowy odcinek drogi, która dzięki wykupowi gruntów zyskała szerszy pas – mówił wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji a w szczególności Panu Ministrowi Maciejowi Wąsikowi – dodał.


Pokonanie tej drogi w sezonie wzmożonych opadów deszczu i podczas topniejącego śniegu było praktycznie niemożliwe. Prace ruszyły w trzeciej dekadzie marca. Wszystkich cieszy tak szybko wykonana inwestycja.
– Mieszkańcy nie mogli wyjeżdżać ze swoich posesji koleiny, błoto. Cieszymy się bardzo, że udało się pozyskać fundusze zewnętrzne i ta droga jest już gotowa. Dla tych rodzin otworzył się nowy świat. To jest zupełnie inna jakość – podkreślił Tadeusz Wodzyński mieszkaniec Soboklęszcza, radny Gminy Sońsk.

Inwestycję zrealizowała firma Bliźniaczek z Cichaw. Gmina Sońsk pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, w wysokości ponad 676 tys. zł. tj. 95proc. wartości zadania.

Mil.

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska