Jednym z punktów Sesji Rady Gminy Sońsk w dniu 14 stycznia było ustalanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie stawki tej opłaty. Stawki jakie zostały przyjęte przez gminnych radnych szokują mieszkańców. Jak sami mówią spodziewali się podwyżek ale nie aż tak znaczących.
Wyższa opłata za składowanie śmieci, kosztowny system selektywnej zbiórki odpadów, ale też droższa energia i rosnąca płaca minimalna – oto najczęstsze argumenty polskich miast, w których cena za śmieci wzrosła dwu, a w niektórych przypadkach nawet trzy krotnie. Z podwyżkami muszą się również zmierzyć mieszkańcy gminy Sońsk. Ten wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych mocno uderzy ich po kieszeni.
Przypomnijmy, że w 2019 roku mieszkańcy gminy Sońsk za segregowane śmieci płacili 14 zł i za niesegregowane 38 zł od osoby miesięcznie
We wtorek 14 stycznia Rada Gminy przyjęła uchwałę ustanawiającą stawki za wywóz śmieci. Jednak zanim odbyło się głosowani, głos zabrał wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski.
-Żeby system się bilansował, żeby gmina nie dokładała stawka powinna wynosić 24,15 zł. Tutaj propozycja jest dla Państwa, Państwa Radnych abyśmy zrobili stawkę 23 zł…

mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska