Jutro, 29 grudnia ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która  weszła w życie  z dniem 1 marca 2018 roku  z poczatekiem 2020 roku czeka nas wiele zmian.  W tym   roku  handel był dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu tj. ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. 

Od przyszłego  2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Nalezy jednak zaznaczyć iż ustawa przewiduje katalog aż 32 wyłączeń. Zakaz niedzielnego handlu nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą czy kawiarniach. Dla tych, którzy złamną zakaz handlu czekają kary finansowe w wysokości od 1 tys. zł do nawet  100 tys. zł. Jednak jeśli ktoś będzie się dopuszczał notorycnzego łamania prawa może się nawet liczyć z karą ograniczenia wolności. 

mil. 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider