Najbliższy weekend dla miłośników kwiatów i roślin ozdobnych zapowiada się bardzo interesująco. A to za sprawą dwóch imprez plenerowych  Jarmarku Kwiatowego  na ul. Warszawskiej i Kwiaty Ogrodów w Gołotczyźnie.  

 

Jarmark Kwiatowy

Różne gatunki kwiatów, ziół, bylin, krzewów, akcesoria na balkon, przedmioty z motywami kwiatowymi, a także ekologiczna żywność, meble i gadżety ogrodowe. To wszystko będzie można kupić na ulicy Warszawskiej w sobotę 12 maja. Już po raz szósty jest on organizowany przez Stowarzyszenie „Nasze Śródmieście” we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów i MOSiR.

 

Kwiaty Ogrodów                                                                                                                                                                                        Natomiast w niedzielę  13 maja  od godz. 10.00 Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie o/Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie zaprasza do Kompleksu dworkowo-parkowego w Gołotczyźnie na imprezę plenerową KWIATY OGRODÓW. Kwiaty Ogrodów to impreza cykliczna w plenerze, która co roku odbywa  się  w majową niedzielę  w oddziale Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na terenie parku. Imprezie towarzyszą  koncerty zespołów folklorystycznych oraz kiermasze wyrobów rzemiosła i twórczości ludowej. Osoby chcące upiększyć  swoje  balkony,  tarasy  czy  ogrody  mają tego dnia  okazję nie tylko podziwiać, ale i zakupić prezentowane produkty, ponieważ wystawa połączona jest ze sprzedażą: kwiatów i krzewów ozdobnych,  rzeźb i obrazów o tematyce florystycznej, plastyki obrzędowej, wyrobów pszczelarskich i wyrobów z surowców   naturalnych  przeznaczonych do ogrodu.

 

Mil.