W miniony piątek odbyło się pierwsze w tym roku powołanie dla ochotników do obrony terytorialnej w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT. Mimo trudnej sytuacji geopolitycznej, na szkolenie stawiło się ponad 70 ochotników. 

Było to pierwsze z sześciu powołań do mazowieckich terytorialsów jakie nas czekają w tym roku. Wśród ponad 70 ochotników, którzy stawili się w ciechanowskich koszarach niemalże połowę stanowią rezerwiści. Rozpoczną oni 8 dniowe szkolenie wyrównawcze, ponieważ mieli już wcześniej styczność z wojskiem, byli żołnierzami zawodowymi lub odbyli służbę przygotowawczą, a teraz postanowili wrócić by mieć realny wpływ na wzmocnienie bezpieczeństwa państwa.
Osoby, które nie miały jeszcze do czynienia z służbą wojskową rozpoczęły 16 dniowe szkolenie podstawowe, którego celem jest nauka podstaw żołnierskiego rzemiosła. W czasie trwania przeszkolenia instruktorzy będą prowadzić z nimi szkolenia z zakresu podstaw taktyki, terenoznawstwa, medycyny pola walki oraz bezpiecznego i efektywnego posługiwania się karabinkiem MSBS Grot.

 
Szkolenie podstawowe i wyrównawcze stanowi dla nowych ochotników zaledwie wstęp do 3 letniego cyklu szkolenia.
Trudna sytuacja geopolityczna spowodowała, że zainteresowanie służbą wojskową w ramach obrony terytorialnej znaczenie wzrosło. Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągła, co oznacza, że osoby zainteresowane terytorialną służbą wojskową w każdej chwili mogą złożyć wniosek o powołanie. Najbliższe szkolenie zarówno podstawowe jak i wyrównawcze odbędzie się od 13 do 28 maja.

25.02.2022 Ciechanów 5 MBOT Wcielenie nowych żołnierzy TSW w szeregi wojska – Szymon Stepnewski FOT.DWOT

Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z rekruterami 5 MBOT, do których kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Aneta SZCZEPANIAK

fot. DWOT

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska