Konrad Wojnarowski – wiceprzewodniczący sejmiku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nominację na wiceministra otrzymał z rąk minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz.

– To dla mnie wielkie zobowiązanie. Dziękuję za zaufanie pani minister Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz oraz panom premierom Donaldowi Tuskowi i Włodzimierzowi Kosiniakowi-Kamyszowi – napisał w mediach społecznościowych.

Konrad Wojnarowski jest radnym województwa szóstej kadencji. Od grudnia ub. roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przewodniczy sejmikowej Komisji Budżetu i Finansów. Jest także wiceprzewodniczącym Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa Państwa i Porządku Publicznego.

W listopadzie ub. roku obronił rozprawę doktorską pt. „Klasyfikacja NUTS i jej znaczenie dla prawa Unii Europejskiej i polskiego prawa krajowego”. W rozprawie przedstawił m.in. kazus podziału statystycznego województwa mazowieckiego na dwie jednostki NUTS 2. Dowodził w niej, jaki wymiar – zarówno teoretyczny jak i praktyczny – ma dla całej regionalnej wspólnoty samorządowej statystyczny podział regionu.

źródło: UMWM

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska