Do ciechanowskiego szpitala trafił kolejny pacjent z  potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.  76-lteni  mieszkaniec powiatu legionowskiego zanim trafił do Ciechanowa przebywał w płońskim szpitalu po tym jak został ewakuowany z oddziału wewnętrznego Nowodworskiego Centrum Medycznego.  Z Płońska po wykonaniu mu testów i otrzymaniu dodateniego wyniku został pod osłoną nocy przewieziony do Specjalistycznego Szpitala Wojeówdzkiego w Ciechanowie na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny.

Ze względów bezpieczeństwa Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu pracowników oddziału kwarantanną i tymczasowym zamknięciu oddziału wewnętrznego.

– Pacjent w Nowodworskim Centrum Medycznym był na sali z osobą zakażoną. W momencie gdy pobierano mu pierwszy wymaz, wirus nie zaczął się wylęgać. Nie mamy wątpliwości, że właśnie w Nowym Dworze doszło do zakażenia – powiedziła  dr Piotr Gryglas, rzecznik płońskiego szpitala.

Przypomnijmy, że jest to już drugi pacjent w ciechanowskiej placówce z potwierdzonym zakażeniem  SARS-CoV-2. Pierwszym był 35-lteni mieszkaniec Mławy, natomiast młoda ciechanowianka po mimo wykrycia u niej koronowirusa pozostaje w izolacji domowej. 
lim. 

Znajdź nas na FB

Reklama
baner tablica.cdr
1050x320_ciech_nowosci
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
Print
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow