Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń epidemicznych w Polsce.  Decyzja ma związek z wciąż wysoką liczbą pacjentów hospitalizowanych z powodu zachorowania na COVID-19.

— Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień — informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zgodnie z zapowiedzią ministra do 18 kwietnia  będą obowiązywać obostrzenia, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują  limity osób. Wciąż trwa nauka w formie zdalnej. Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Pozostaje również  obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie  dystansu społecznego.  Centra i galerie handlowe pozostają  nadal zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. 

red. 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider