Jak poinformował Urząd Miasta Ciechanów zakończyła się modernizacja skweru na Placu Kościuszki w Ciechanowie.

– Nowe nasadzenia roślin wieloletnich na placu Kościuszki wykonano w ramach pozyskanych przez miasto środków finansowych z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. Poza nasadzeniami wykonano też nowe trawniki. Rewitalizacja placu objęła montaż lamp LED. Nowe oświetlenie podnosi komfort osób spacerujących i wypoczywających na skwerze, a także poprawia bezpieczeństwo na pobliskim przejściu dla pieszych – wylicza Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Ponadto jak informuje ciechanowski magistrat w pracach renowacyjnych znalazło się również odnowienie pomnika POW i kamiennego murku okalającego skwer . Rzecznik prasowy ratusza zapowiada również wczesną wioną montaż pierwszych w mieście ławek solarnych, które umożliwią ładowanie urządzeń elektronicznych.

A dziś 19 listopada, skwer znów stał się placem budowy. Panowie brukarze rozbierają kostkę. Widać też specjalistyczne maszyny do ubijania. Warto zaznaczyć iż teren nie jest w żaden sposób zabezpieczony i piesi mają tu swobodny dostęp, nie tak jak wtedy, gdy na terenie skweru leżały dwie sterty kory do ściółkowania, co automatycznie uniemożliwiło zorganizowanie tam uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

W związku z zaistniałą sytuacją skierowaliśmy pytania do Urzędu Miasta o wyjaśnienia.

Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź:

– Teren był zabezpieczany przez wykonawcę, nie przez miasto, w okresie realizacji zadania inwestycyjnego. Zadanie zostało zakończone. Aktualnie na skwerze trwają drobne prace brukarskie, które są realizowane w ramach bieżącego utrzymania dróg, jak w przypadku innych tego typu napraw w mieście. Prace brukarskie nie wchodziły w zakres zadania realizowanego wcześniej przez PUK – wyjaśnia Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów. 

 

mil.

 

fot. UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
reklama-śmiecińska
reklama-śmiecińska
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie