Na początku grudnia radna miejska Edyta Rzeplińska –Filipowicz, na prośbę mieszkańców zainterweniowała u władz Ciechanowa ws. niszczenia drzew przez bobry. Na odpowiedź nie czekała zbyt długo.
„ Działalność bobrów z jednej strony przynosi wiele korzyści środowiskowych, z drugiej zaś powoduje wymierne straty w gospodarce człowieka. Nie mniej jednak zakres działań możliwych do podjęcia przez władze miasta jest ograniczony. Miejsce bytowania rodzin bobrowych są monitorowane przez pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. W związku z koniecznością podjęcia działań interwencyjnych w pierwszej kolejności zostaną założone cylindry z siatki, zabezpieczające istniejący drzewostan przed działalnością bobrów”- czytamy w odpowiedzi wystosowanej przez Sekretarza Miasta Adriannę Saganek.
– Tego samego dnia interpelację w/w sprawie składała Radna Joanna Kiszkurno i otrzymała jednakową odpowiedź. Oby dzięki zaplanowanym działaniom udało się uratować chociaż część drzew – napisała na portalu społecznościowym radna Rzeplińska- Filipowicz.

Mil.
Fot. CC

Znajdź nas na FB

Reklama
baner tablica.cdr
1050x320_ciech_nowosci
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
Print
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow