Na początku grudnia radna miejska Edyta Rzeplińska –Filipowicz, na prośbę mieszkańców zainterweniowała u władz Ciechanowa ws. niszczenia drzew przez bobry. Na odpowiedź nie czekała zbyt długo.
„ Działalność bobrów z jednej strony przynosi wiele korzyści środowiskowych, z drugiej zaś powoduje wymierne straty w gospodarce człowieka. Nie mniej jednak zakres działań możliwych do podjęcia przez władze miasta jest ograniczony. Miejsce bytowania rodzin bobrowych są monitorowane przez pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. W związku z koniecznością podjęcia działań interwencyjnych w pierwszej kolejności zostaną założone cylindry z siatki, zabezpieczające istniejący drzewostan przed działalnością bobrów”- czytamy w odpowiedzi wystosowanej przez Sekretarza Miasta Adriannę Saganek.
– Tego samego dnia interpelację w/w sprawie składała Radna Joanna Kiszkurno i otrzymała jednakową odpowiedź. Oby dzięki zaplanowanym działaniom udało się uratować chociaż część drzew – napisała na portalu społecznościowym radna Rzeplińska- Filipowicz.

Mil.
Fot. CC

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska