Mieszkańcy posiadający kotki i suczki będą mogli skorzystać z 50% dofinansowania do zabiegów kastracji zwierząt i wybranych świadczeń pooperacyjnych. To nawet 400 zł w przypadku dużych suk. Dodatkowo miasto w pełni pokryje koszty kastracji wolno żyjących kotów oraz zakup karmy dla nich.

Właściciele kotki lub suczki będą mogli wykonać zabiegi ich kastracji płacąc tylko 50% ceny zabiegu dla zwierzęcia. Pozostałe koszty poniesie miasto. Projekt będzie zrealizowany przez Stowarzyszenie Pies i Spółka, które otrzymało od miasta na jego realizację środki finansowe w formie dotacji.

Nawet 400 zł dofinansowania

W przypadku kastracji kotki właścicielskiej dofinansowanie wyniesie 175 zł. Zabieg dla suczki ważącej do 20 kg będzie dofinansowany do 300 zł, a w przypadku większych suk (waga powyżej 20 kg) miasto pokryje 400 zł ceny usługi weterynaryjnej. Dofinansowanie obejmie: koszt wykonania zabiegu kastracji suczki/kotki wraz z niezbędnymi lekami, kubraczek pooperacyjny (jeśli będzie on wymagany), zalecone przez weterynarza leki po zabiegu (podawane w domu – leki p/bólowe, antybiotyk), wizytę ze zdjęciem szwów (o ile będą założone szwy nierozpuszczalne). Dodatkowe badania, które zaleci lekarz weterynarii będą płatne przez opiekuna zwierzęcia.

Bezpłatne czipowanie

Każda z suczek poddanych zabiegowi, która nie posiada czipa będzie miała wszczepione mikrourządzenie z unikalnym numerem, który pozwala na identyfikację zwierzęcia m.in. w przypadku jego zagubienia się.

Zapisy

Zabiegi przeprowadzi personel weterynaryjny w gabinecie CAVIA (ul. Ściegiennego 10). Zgłoszenia są przyjmowane pod nr tel. 504 575 175. Kastracje będą przeprowadzane do czasu wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w ramach projektu. Dofinansowanie do kastracji suczek otrzymają opiekunowie, którzy przedstawią aktualną opłatę podatku od psa. Do gabinetu należy przynieść ze sobą oryginał oraz ksero, które zostanie na miejscu.

Zabiegi i karma dla kotów wolno żyjących

W ramach tego samego zadania miasto pokryje 100% kosztów zabiegów dla kotów wolno żyjących. Projekt „Pomoc dla zwierząt” obejmuje też zakup i przekazanie w drugiej połowie roku karmy dla wolno żyjących kotów.

Kastracja zwierząt przede wszystkim pomaga zapobiegać bezdomności zwierząt i zmniejszyć liczbę tych, które są umieszczane w schroniskach. Poza aspektem humanitarnym istotny jest też ekonomiczny – jednorazowy koszt sterylizacji lub kastracji jest o wiele niższy od wydatków związanych z wyłapywaniem i żywieniem bezdomnych zwierząt oraz ich pobytem w schroniskach.

Adopcje ze schroniska

Miasto przypomina, że każda zainteresowana posiadaniem czworonoga osoba może odwiedzić Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt znajdujące się w Pawłowie, gdzie przebywają psy oczekujące na ciepły dom i kochającego opiekuna. Osoba chętna by adoptować zwierzę jest najpierw weryfikowana pod kątem zapewnienia odpowiednich warunków dla psa. Więcej informacji na temat adopcji zwierząt ze schroniska w Pawłowie: https://schronisko.pukciechanow.pl/adopcja-procedura-oraz-porady/.

 

źródło:UM

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska