W ciechanowskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród za najładniejsze ogródki i balkony w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta. Jego celem jest poprawa estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, jak również tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie ilości roślin miododajnych.


W jubileuszowej, XXV edycji konkursu, nagrody wręczyli prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz sekretarz miasta Adrianna Saganek.
W kategorii ogrodów przy budynkach jednorodzinnych I nagrodę (500 zł) otrzymali ex aequo: Bogusława Stępkowska (ul. Cicha) i Ryszard Kaliszewski (ul. Grota-Roweckiego). II nagrodę w wysokości 400 zł jury przyznało Krzysztofowi Brzozowskiemu (ul. Św. Krzysztofa), Magdalenie Walczak (ul. Bohaterów Września) i Elżbiecie Podgórskiej (ul. Górna). III nagroda (300 zł) powędrowała do Joanny i Krzysztofa Czaplickich (ul. Cukrownicza), Małgorzaty i Dariusza Woźniak (ul. Towarowa), Elwiry Przybysz (ul. Nużewska) i Barbary Lipińskiej (ul. Pęchcińska).
W kategorii „Balkony oraz ogródki na terenach budownictwa wielorodzinnego” I nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Małgorzata Ściechulska (Sienkiewicza). II nagrodę (200 zł) zdobył Krzysztof Brzozowski (ul. Armii Krajowej), a III (po 100 zł) – Adam Skotnicki (ul. Pułtuska), Teresa Zygnerska (ul. K. Szwanke) i Zbigniew Kuźma (ul. Armii Krajowej).
Łączna kwota nagród pieniężnych wyniosła 4 200 zł.
Najpiękniejsze ogrody mogły zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz zarządy osiedli i osoby trzecie (za wiedzą i zgodą właściciela posesji lub balkonu). W tegorocznej edycji nie mogły być zgłaszane obiekty, które zostały nagrodzone i wyróżnione w 2020 i 2021 r.
Gratulujemy.

 

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska