Od kilkudziesięciu lat zapomniany, zaniedbany, grób polskiego żołnierza na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie. Dzięki działaniom pojętym przez panią Teresę z Ciechanowa dziś należycie zadbany. We wtorek 1 września Poseł RP Anna Cicholska złożyła kwiaty na grobie Tadeusza Orłowskiego ps.”Zbroja” Pułkownika II Brygady Legionów uczestnika walk pod Narvikiem, Tobrukiem, Monte Casino, Pilota RAF-u.

– Na cmentarzu przy ul. Gostkowskiej spoczywa wielu moich bliskich – rozpoczęła opowiadać nam mieszkanka Ciechanowa. – Pewnego dnia, całkiem przypadkiem przechodząc jedną z alej zwróciłam uwagę na ten grób, a właściwie na zardzewiałą, mało czytelną tabliczkę, która była ledwo zauważalna spośród zielonych chaszczy. To było jakieś 5-6 lat temu. Postanowiłam zadbać o to miejsce. Co więcej udałam się do Urzędu Miasta w Ciechanowie z prośbą o interwencję. Skończyło się na obietnicach – opowiada nam Pani Teresa.

Mieszkanka Ciechanowa wielokrotnie podejmowała próby zainteresowania kogoś zaniedbanym opuszczonym grobem polskiego żołnierza. Jak zaznaczyła były to osoby znaczące. Tematem próbowała zainteresować również jedną z lokalnych gazet. Jednak bezskutecznie.

– Każdy przyszedł popatrzył, coś obiecał, a mi zależało, aby ocalić ten grób i pamięć o polskim żołnierzu od zapomnienia – mówi kobieta.

 

Mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider