Od 4 maja ratusz znosi część ograniczeń w obsłudze interesantów oraz wprowadza nowe rozwiązania. W budynku Urzędu na ul. Wodnej 1 otwarte zostaną: Biuro Obsługi Interesanta, kasa, obsługa w zakresie podatków, spraw mieszkaniowych oraz obsługa Strefy Płatnego Parkowania. W ostatnich tygodniach miasto przeprowadziło przebudowę miejsc obsługi mieszkańców, aby szybciej wznowić pracę w bezpiecznych warunkach, zarówno dla pracowników, jak i interesantów – informuje ciechanowski ratusz
– Interesanci będą mogli załatwiać osobiście najpilniejsze sprawy w Biurze Obsługi Interesanta. Kasa Urzędu zostanie z powrotem uruchomiona w budynku przy ul. Wodnej 1. Tam także udostępnione dla interesantów będą stanowiska obsługi w zakresie spraw podatkowych oraz mieszkaniowych. W tym samym miejscu można będzie także załatwiać sprawy związane z obsługą przywracanej od 4 maja Strefy Płatnego Parkowania – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie Paulina Rybczyńska. – Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, interesanci nadal są proszeni o załatwianie niezbędnych spraw w miarę możliwości elektronicznie lub telefonicznie. Zachęcamy także, aby – jeśli to możliwe – wszelkiego rodzaju opłaty były uiszczane przelewami. Rekomendowane są płatności bezgotówkowe z uwagi na kwestie higieny – dodaje.
Istnieje też możliwość załatwienia spraw poprzez platformę ePUAP.
Urząd Stanu Cywilnego cały czas przyjmuje interesantów. Wszystkie sprawy związane w szczególności z rejestracją urodzeń, zgonów, małżeństw oraz wydawaniem dokumentów do zawarcia związków małżeńskich i odpisów są realizowane. Śluby odbywają się z zachowaniem obowiązujących ograniczeń (obecni mogą być państwo młodzi, świadkowie i osoba udzielająca ślubu).
Wydział Spraw Obywatelskich działa w standardowym zakresie, w tym w ramach ewidencji ludności oraz wydawania dowodów osobistych.
Godziny otwarcia ratusza pozostają niezmienione (8.00-16.00).
W związku z epidemią koronawirusa w ostatnich tygodniach ratusz przeprowadził przebudowę miejsc obsługi mieszkańców. Wszystkie stanowiska w Biurze Obsługi Interesanta zostały wyposażone w szyby oddzielające interesantów od pracowników obsługi. Ponadto na zewnątrz budynku przy ul. Wodnej 1 dostępna jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję pisemną do Urzędu.
Red/UM Ciechanów

 fot. UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska