Od 4 maja ratusz znosi część ograniczeń w obsłudze interesantów oraz wprowadza nowe rozwiązania. W budynku Urzędu na ul. Wodnej 1 otwarte zostaną: Biuro Obsługi Interesanta, kasa, obsługa w zakresie podatków, spraw mieszkaniowych oraz obsługa Strefy Płatnego Parkowania. W ostatnich tygodniach miasto przeprowadziło przebudowę miejsc obsługi mieszkańców, aby szybciej wznowić pracę w bezpiecznych warunkach, zarówno dla pracowników, jak i interesantów – informuje ciechanowski ratusz
– Interesanci będą mogli załatwiać osobiście najpilniejsze sprawy w Biurze Obsługi Interesanta. Kasa Urzędu zostanie z powrotem uruchomiona w budynku przy ul. Wodnej 1. Tam także udostępnione dla interesantów będą stanowiska obsługi w zakresie spraw podatkowych oraz mieszkaniowych. W tym samym miejscu można będzie także załatwiać sprawy związane z obsługą przywracanej od 4 maja Strefy Płatnego Parkowania – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie Paulina Rybczyńska. – Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, interesanci nadal są proszeni o załatwianie niezbędnych spraw w miarę możliwości elektronicznie lub telefonicznie. Zachęcamy także, aby – jeśli to możliwe – wszelkiego rodzaju opłaty były uiszczane przelewami. Rekomendowane są płatności bezgotówkowe z uwagi na kwestie higieny – dodaje.
Istnieje też możliwość załatwienia spraw poprzez platformę ePUAP.
Urząd Stanu Cywilnego cały czas przyjmuje interesantów. Wszystkie sprawy związane w szczególności z rejestracją urodzeń, zgonów, małżeństw oraz wydawaniem dokumentów do zawarcia związków małżeńskich i odpisów są realizowane. Śluby odbywają się z zachowaniem obowiązujących ograniczeń (obecni mogą być państwo młodzi, świadkowie i osoba udzielająca ślubu).
Wydział Spraw Obywatelskich działa w standardowym zakresie, w tym w ramach ewidencji ludności oraz wydawania dowodów osobistych.
Godziny otwarcia ratusza pozostają niezmienione (8.00-16.00).
W związku z epidemią koronawirusa w ostatnich tygodniach ratusz przeprowadził przebudowę miejsc obsługi mieszkańców. Wszystkie stanowiska w Biurze Obsługi Interesanta zostały wyposażone w szyby oddzielające interesantów od pracowników obsługi. Ponadto na zewnątrz budynku przy ul. Wodnej 1 dostępna jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję pisemną do Urzędu.
Red/UM Ciechanów

 fot. UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider