Po raz kolejny powracamy do tematu interpelacji złożnej przez Radną Miejską Edytę Rzeplińską -Filipowicz dotyczącą wprowadzenia ograniczenia prędkości na ulicy Powstańców Wielkopolskich. 

Radna Rzeplińską -Filipowicz złożyła interpelację dot. wprowadzenia ograniczenia prędkości w ul. Powstańców Warszawskich. 

Pisaliśmy o tym tu: 

Radna interpeluje o ograniczenie prędkości na ul. Powstańców Warszawskich

W związku ze złożoną interpelacją Urząd Miasta wystąpił do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie o udostępnienie informacji o zaistniałych zdarzeniach drogowych na ww. ulicy, które miały miejsce w latach 2021-2023. Ponadto zwrócno się z prośbą o wyrażenie opinii w sprawie ograniczenia prędkości na tej ulicy.

I jest już odpowiedź Urzędu Miasta, w której czytamy: 

Opowiadając na interpelację Pani Radnej z dnia 01.02.2024r. informuję, że zgodnie z przekazanymi przez KPP w Ciechanowie danymi na ul. Powstańców Warszawskich w latach 2021-2023 odnotowano tylko dwie kolizje. Ww. ulica jest drogą jednokierunkową. Ruch pieszych odbywa się chodnikami zlokalizowanymi po obu stronach ulicy” .

Do odpowiedzi zostało również załączone pismo zawierające opinię Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. 

– Z uwagi na infrastrukturę ulicy jak również znikomą ilość zdarzeń drogowych, w naszej ocenie bezzasadnym jest wprowadzenie tam dodatkowego ograniczenia prędkości – poinformował kom. Mariusz Matusiak, kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska