Dziś (13 sierpnia) ciechanowski Sanepid poinformował o czterech kolejnych przypadkach  zakażenia koronawirusem na terenie powiatu ciechanowskiego.  

Jak informuje PSSE  jedna z tych osób to kobieta powyżej 20 lat, aktywna zawodowo. Miała ona również kontakt z wieloma osobami w miejscu pracy.  Kolejne osoby to trzyosobowa rodzina. Jest to małżeństwo z 3 -letnim dzieckiem. Obecnie przebywali na kwarantannie gdyż wcześniej mieli kontakt z kobietą u której kilka dni temu również potwierdzono zachorowanie na  koronawirusa. Ich stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji. 

Do dnia 13 sierpnia na terenie  powiatu  ciechanowskiego  koronawirsuem zakaziło się 13 osób.

Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie z dnia 13.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu ciechanowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 13.08.2020 r.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 115/(9)
liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 6/(4)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2/(2)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba):0/(0)
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 13/(4)
liczba zgonów powiązanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0/(0)
liczba ozdrowieńców /(ostatnia doba): 7/(0)
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych, a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

red./ PSSE Ciechanów 

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider