Prezydent RP Andrzej Duda zdecydował o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

– Akta wróciły dzisiaj z Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z opinią prokuratura generalnego, opinią negatywną, mimo to procedura została dokończona. Panowie są ułaskawieni, potwierdzam to z całą mocą – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ponadto Prezydnet zaapelował  o natychmiastowe dopełnienie procedur i natychmiastowe zwolnienie z zakładów.

– Apeluję do PG o natychmiastowe procedowanie tej sprawy dalej, ponieważ w trybie natychmiastowym odsyłamy dokumenty do PG. (…) Apeluję o natychmiastowe zwolnienie obu panów z zakładu karnego — mówił.

Po wystąpieniu prezydenta wystąpiły żony ułaskawionych polityków – Roma Wąsik i Barbara Kamińska.

– Panie prezydencie, dziękujemy. To jest 15 długich dni bezprawnego uwięzienia naszych mężów. Są wolni i jedziemy jak co dzień do zakładów w Radomiu i Przytułach Starych odebrać naszych mężów. Dziękuję panie prezydencie — powiedziała Roma Wąsik.

– Z tego miejsca pozwolę podziękować najpierw panu prezydentowi, ale również wszystkim ludziom, którzy razem z nami przez te wszystkie dni protestowali pod zakładem w Radomiu i Przytułach Starych. Z tego miejsca dziękuję mojej polskiej rodzinie za wsparcie i siłe, która dali nie tylko mi, ale i mojemu mężowi. Natomiast szanownego panu prezydenetowi dziękuję nie tylko za to, że podpisał dokument, który natychmiast zwalnia mojego męża z murów więziennych, ale przed wszystkim dziękuję za to, że tu, dopiero tu, ale jednak, dokonała się sprawiedliwość — mówiła Barbara Kamińska.

 Politycy przebywali w zakładach karnych od 9 stycznia. 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska