Remont czterech sektorów z boksami dla zwierząt, nowy wybieg dla psów, bezpieczne ogrodzenie i budowa nowoczesnego zaplecza do opieki weterynaryjnej oraz kwarantanny to tylko niektóre z działań, jakie w ostatnim czasie zrealizowano w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie. Przebywa tam ponad 300 psów, którymi opiekują się pracownicy i wolontariusze. Zwierzęta czekają na nowych właścicieli. Proces adopcyjny jest prosty i sprawny.

Większe boksy i wybieg

W ostatnich tygodniach gruntowną przebudowę przeszły cztery sektory schroniska, co pozwoliło nie tylko dostosować wymiary boksów do norm, ale przede wszystkim zagwarantować psom znacznie więcej przestrzeni. Wybudowano też wybieg dla zwierząt. Ma 2 prawie 170 m powierzchni, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie liczby czworonoga, które wychodzą z boksów na spacery. Jest też bezpieczniej i bardziej estetycznie, bo na nowe, podwyższone wymieniono ogrodzenie. W schronisku zatrudniono drugiego technika weterynarii, dzięki czemu możliwe będzie pełnienie dyżuru weterynaryjnego 7 dni w tygodniu.

Powstanie nowe zaplecze weterynaryjne i socjalne

Na terenie schroniska trwa też budowa nowego budynku o powierzchni 2 ponad 200 m , w którym znajdzie się zaplecze weterynaryjne i socjalne. Psy zyskają lepsze warunki opieki medycznej i kwarantanny. Na parterze znajdzie się nowoczesny gabinet weterynaryjny, z usług którego korzystały będą wyłącznie zwierzęta przebywające w schronisku oraz niezbędne pomieszczenia towarzyszące, m.in. magazyn leków. Obok zlokalizowane będzie pomieszczenie na karmę dla podopiecznych schroniska oraz przestronne pomieszczenie z boksami dla szczeniaków oraz dla psów w kwarantannie. Pomieści 2 19 boksów o powierzchni prawie 100 m . W nowym budynku znajdzie się też pokój dla osób oczekujących na odbiór psów do adopcji, pomieszczenie dla wolontariuszy, którzy wykonują swoją pracę tymczasowo i zaplecze sanitarne przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pozostała część budynku pełniła będzie funkcje konferencyjno-administracyjno-socjalne.

Pieski czekają na nowe i kochające domy

Psy przebywające w schronisku oczekują na nowych właścicieli, warto rozważyć ich adopcję. Pomysł na posiadanie czworonożnego przyjaciela można realizować w dowolnym okresie roku, ale zadomowienie się zwierzęcia w nowym miejscu jest szczególnie łatwe okresie letnim, kiedy ciepła aura, długie dni i czas urlopów sprzyjają poświęcenie czasu nowemu domownikowi. O własnym psie marzy wiele osób, szczególnie dzieci. Rodzice, którzy rozważają możliwość poszerzenia grona rodziny o czworonożnego przyjaciela mogą rozważyć odpowiedzialną adopcję zwierzęcia ze schroniska. Lato to czas, kiedy na opiekę nad psem można poświęcić wiele godzin dziennie, a to procentuje w późniejszych relacjach właściciela z czworonogiem. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się ze schroniskiem i umówić na spotkanie na miejscu. Tel. do schroniska: (23) 611 13 59. Informacje o zwierzętach są też dostępne na Facebooku placówki. Nowy właściciel podpisuje umowę adopcyjną. Otrzymuje też kartę ewidencyjną psa z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko wściekliźnie oraz książeczkę zdrowia. Wydawane zwierzęta są zaczipowane i wysterylizowane.

W ostatnich miesiącach podpisano ponad 50 umów z niezależnymi wolontariuszami, którzy społecznie poświęcają swój czas, by polepszyć jakość codziennego życia podopiecznych schroniska. Pracownicy aktywnie szkolą się, by sprostać aktualnym wymaganiom w zakresie transportu zwierząt oraz deratyzacji i dezynsekcji. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy został przeprowadzony zabieg sterylizacji wszystkich suk, a obecnie trwa kastracja psów.

 

Red.

fot. UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska