10 czerwca w Pułtusku żołnierze kompanii saperów 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzili zajęcia z rozpoznania inżynieryjnego na „moście wyszkowskim”.


Rzeka Narew w Pułtusku oraz most na niej po raz kolejny stały się areną działań dla mazowieckich terytorialsów. Tym razem żołnierze kompanii saperów szkolili się z zakresu rozpoznania obiektów drogowo – mostowych oraz obliczania ładunków potrzebnych do niszczenia elementów konstrukcji. Żołnierze uczyli się ogólnych zasad, sposobów i organizacji prowadzenia rozpoznania inżynieryjnego, sporządzania meldunków z rozpoznania obiektów drogowo – mostowych oraz określania ich parametrów.

Podczas ćwiczenia użyto 3 łodzi saperskich dzięki którym żołnierze mieli możliwość prowadzenia dokładnych pomiarów od strony koryta rzeki.


Kompania saperów jest jedna z trzech samodzielnych kompanii wchodzących w struktury 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej stacjonującej w Ciechanowie. Na obecną chwilę służy w niej ponad 60 żołnierzy, są to głównie mieszkańcy powiatu ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, płońskiego oraz żuromińskiego.


Ty też możesz zostać terytorialsem
Ochotnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/.


Najbliższe szkolenie zaplanowane jest tuż przed rozpoczęciem wakacji – 25 czerwca. Kolejne odbędzie się również w wakacje – 20 sierpnia. Osoby chcące odbyć szkolenie w drugim terminie wakacyjnym już teraz powinny złożyć niezbędne dokumenty do WKU.

Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Znajdź nas na FB

Reklama
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
Reklama
banner-1200x300
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie