Sterty śmieci mogli zobaczyć odwiedzający swoich bliskich na cmentrzu podczas świątecznych dni. Pełne kosze i kontener zmusiły do układania śmieci pod cmentarnym parkanem. 

– Takie widoki zostałem na cmentarzu przy ul. Płońskiej w świąteczne dni, kiedy odwiedzałem groby bliskich – napisł do naszej redakcji czytelnik.

Niestety to nie jedyny syngał w ostanim czasie dotyczący nadmairu śmieci na tym cmentarzu.

– To już nie pierwszy raz kiedy śmieci nie mieszczą się w koszach. Czasem bywa tak, że ich wogóle nie ma, więc ludzie zostawiają śmieci na ziemi – alarmuje kolejna czytelniczka.

Dlatego zapytaliśmy zarządcę cmentarza parafialnego przy ul. Płońskiej w Ciechanowie  z czego to wynika.

– Wiemy, że taki problem jest. Kiedy widzimy, że kosze, kontener jest pełny zawiadamiamy Przedsiębiorstwo Usług Komunlanych aby je odebrali. Czasem to trwa kilka dni, a śmieci przybywa. Najgorzej jest w okolicy  1 listopada, Bożego Narodzenia i Wielkanocy – wyjaśnia Tadeusz Antosik, który jest zarządcą cemtarza. –  Kiedy pojemniki są pełne nie ma  gdzie wyrzucać śmieci i  ludzie kładą je obok. Nawet jeśli PUK zabierze kontener to w jego miejsce zaraz nie stawia kolejnego. Czasem jest to na drugi lub trzeci dzień. Osoby, które mają śmieci wówczas wyrzucają je pod parkan lub na ziemię  – dodaje.

Tadeusz Antosik podkreślał, że wielokrotnie proboszcz Parafii św. Tekli interweniował w tej sprawie.

– Jesteśmy po rozmowie z osobą, która przyjmuje zgłoszenia w PUK dotyczące odbioru śmieci i otrzymaliśmy informację, że zostaną one odebranie być może w piątek jeśli zdążą, a jak nie to w styczniu – dodaje nasz rozmówca. 

Brak systematycznego odbioru śmieci i takie widoki jak na zdjęciach niegatywnie wpływają na ocenę administratora i zarządcę nekropolii. Jednak ich zdaniem problem  leży po stronie  odbiorcy śmieci.

Niestety w dniu dzisiejszym nie udało nam się skontaktować z osobami, który mogłby wyjaśnić problemy w komunikacji.

Do temtu będziemy wracać.

 

 

fot. Czytelnik Czasu Ciechanowa.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska