W najbliższy piątek , 16 września rozpocznie się 29. finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Każdego roku przyłączają się do niej m.in. szkoły i przedszkola z terenu Ciechanowa. Ratusz zachęca do wzięcia udziału również mieszkańców i udostępnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki.

 

„Sprzątanie świata” organizowane jest już niemal od trzech dekad. Polska edycja akcji „Clean Up The Word” trwa w tym roku od kwietnia, a jej finał odbędzie się między 16 a 18 września.
W Ciechanowie regularnie angażują się w nią nauczyciele, zachęcając uczniów miejskich szkół i przedszkolaków do dbania o ziemię i najbliższe otoczenie oraz promując postawy proekologiczne.
Do „Sprzątania świata” dołączyć mogą też indywidualni mieszkańcy. Ratusz zapewni im bezpłatne worki oraz jednorazowe rękawiczki do higienicznego zbierania odpadów. Zainteresowani mogą odebrać je w Urzędzie Miasta Ciechanów w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, w pokoju nr 21.
Zebrane w trakcie akcji odpady zostaną odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie. O miejscu i liczbie pozostawionych worków należy niezwłocznie, telefonicznie poinformować pracowników Referatu Gospodarki Odpadami (nr telefonu 23 674 92 89). W celu sprawnego odebrania zgromadzonych worków, należy ustawiać je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, np. w pobliżu koszy ulicznych.
Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Szczegóły dotyczące akcji w Polsce dostępne są na stronie internetowej https://naszaziemia.pl/ssp2022/.

Źródło:UM

fot. pixaby

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska