Tegoroczna ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata” odbędzie w dniach 17-19 września. Jak co roku przyłączą się do niej szkoły i przedszkola z terenu Ciechanowa. Ratusz zachęca do wzięcia udziału również mieszkańców i udostępnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki. 

Akcja odbywa się już po raz 28. i każdego roku cieszy popularnością wśród osób, które są zaangażowane ekologicznie. Posprzątać można swoje najbliższe otoczenie, okolicę lub każde inne miejsce, gdzie porzucone są odpady.

W sprzątanie świata chętnie angażują się dzieci i młodzież. W Ciechanowie do tej inicjatywy, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych, każdego roku włączają się placówki edukacyjne: przedszkola i szkoły z terenu miasta.

Indywidualni mieszkańcy mogą liczyć na zachętę do przyłączenia się do wspólnego sprzątania – miasto zapewnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki do higienicznego zbierania odpadów. Zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać bezpłatnie worki i jednorazowe rękawiczki w Urzędzie Miasta Ciechanów w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, w pok. nr 21.

Zebrane w trakcie akcji odpady zostaną odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie. O miejscu i liczbie pozostawionych worków należy niezwłocznie, telefonicznie poinformować pracowników Referatu Gospodarki Odpadami (nr tel. 23 674 92 89). W celu sprawnego odebrania zgromadzonych worków, należy ustawiać je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, np. w pobliżu koszy ulicznych.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2021” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku odbędzie się po raz 28. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. 

 

red/UM

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska