Podczas ostatnich obrad Rady Gminy Ojrzeń jednomyślnie została przyjęta uchwała o utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy.

Do zadań Rady należeć będzie m.in. promowanie idei społeczeństwa demokratycznego i obywatelskiego, między innymi poprzez edukację obywatelską, upowszechnianie idei samorządowej wśród dzieci i młodzieży, zwiększanie aktywności młodzieży w życiu publicznym, reprezentacja interesów młodzieży, współpraca z samorządami uczniowskimi oraz działania na rzecz ochrony i godności ucznia.
Wybrana do Rady może być każda osoba której miejscem zamieszkania jest Gmina Ojrzeń oraz która do dnia wyborów ukończyła 11 lat i nie ukończyła 18 roku życia. Młodzieżowa Rada Gminy będzie liczyć 15 radnych, a kadencja potrwa 2 lata od daty zwołania pierwszych obrad.
Posiedzenia będą odbywać się nie rzadziej niż dwa razy w roku.
Podczas przyjęcia uchwały o utworzeniu MRG został również przyjęty jej statut.












