Znane są już wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zwycięskich projektów znalazł się m.in projekt “CZTERY PORY ROKU- PARK SENSORYCZNY W GOŁOTCZYŹNIE”, który otrzymał 1241 głosów.

Celem projektu jest stworzenie parku sensorycznego  „Cztery Pory Roku” przy Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. To pomysł przystosowania zabytkowej enklawy zieleni nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale także do celów terapeutycznych, edukacyjnych, turystycznych, której oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych, także do osób z niepełnosprawnościami.

„ Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców miejscowości i regionu oraz zwiedzającym turystom z kraju i zagranicy, pragniemy odnowić jego obraz poprzez stworzenie parku sensorycznego o nazwie „Cztery Pory Roku”, poszerzając jednocześnie ofertę turystyczną Muzeum Pozytywizmu. Pragniemy, aby każdy planujący wycieczkę do Gołotczyzny, zatrzymał się tu na dłużej. Nowatorska koncepcja utworzenia miejsca oddziaływującego na ludzkie zmysły: wzroku, słuchu, dotyku i zapachu jest mało rozpowszechniona w Polsce. Pomysł realizacji parku zmysłów, doskonale wpisuje się w nowatorski i postępowy charakter parku i ogrodu jaki chciał stworzyć Aleksander Świętochowski. To pomysł przystosowania zabytkowej enklawy zieleni nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale także do celów terapeutycznych, edukacyjnych, turystycznych, której oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych” – czytamy w opisie projektu.

– To świetny projekt, który ożywi malowniczą przestrzeń i zarazem doskonale wpisuje się w nasze plany inwestycyjne związane z budową Parku rekreacyjno – poznawczego w sąsiedztwie Muzeum Pozytywizmu. My już niebawem podpisujemy umowę z Wykonawcą i zaczynamy.   Gołotczyzna stanie się kolejnym miejscem – wizytówką na turystycznej mapie nie tylko naszego Powiatu – napisała na portalu społecznościowym Joanna Potocka –Rak , starosta ciechanowski. 

Realizacja projektu zaplanowano na rok 2021. Łączny koszt  inwestycji to 993 tys. zł.

Mil.

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska