W najbliższą sobotę (19 czerwca) odbędą się zajęcia warsztatowe o kosmosie kierowane do dzieci z rodzicami. W niedzielę (20 czerwca) w Parku Nauki Torus zorganizuje bezpłatne warsztaty o odnawialnych źródłach energii. Trwają zapisy.

W sobotę (19 czerwca) Parku Nauki Torus zaprasza najmłodszych miłośników nauki wraz z rodzicami na warsztaty „Galaktyka dla smyka”. Podczas godzinnych zajęć dzieci poznają planety układu słonecznego, stworzą jego model oraz wezmą udział w zabawie sensorycznej. Uczestnicy zajęć stworzą własną galaktykę zamkniętą w słoiku. Warsztaty umożliwiają im nabycie wiedzy w atrakcyjny, dostosowany do percepcji najmłodszych sposób poprzez własne doświadczenia i zabawę. Rodzicom i opiekunom ułatwiają integrację z dzieckiem.

Koszt udziału w zajęciach to 20 zł za dziecko. Opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie. Obowiązują zapisy – można ich dokonać osobiście w budynku Parku Nauki Torus lub telefonicznie pod numerem 23 674 93 13.
W najbliższą niedzielę (20 czerwca) dzieci powyżej 7 roku życia będą miały możliwość udziału w zajęciach o odnawialnych źródłach energii. Dowiedzą się czym jest prąd elektryczny i jak jest wykorzystywany. Uczestnicy zapoznają się też z obecnym systemem produkcji energii i nowoczesnymi sposobami jego wytwarzania. Poznają też nowe, prototypowe projekty, które pozwolą na ekologiczne wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Będą mogły zbadać sposoby wytwarzanie energii przy pomocy nowatorskiego eksponatu pozwalającego zrozumieć im zasadę działania paneli słonecznych, elektrowni wiatrowych ze specjalnie zaprojektowanymi profilowanymi blachami w technologii NASA i wytwarzania energii z wykorzystaniem ogniw paliwowych PEM.

Zajęcia są elementem programu edukacyjnego prowadzonego w szkołach na terenie 4 gmin w ramach projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo”. Ciechanów jest liderem dofinansowanego ze środków UE projektu, w ramach którego w gminach montowane są instalacje OZE.

Jeszcze w tym roku nowe, ekologiczne źródła energii będą zamontowane na 54 dachach gospodarstw domowych oraz 2 szkół podstawowych w mieście. W 2019 i 2020 roku w mieście zamontowano ponad 120 instalacji fotowoltaki oraz 63 pompy ciepła. W centrum Ciechanowa udostępniono też możliwość bezpłatnego korzystania z ładowarki do aut elektrycznych.
Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Obowiązują zapisy – można ich dokonać osobiście w budynku Parku Nauki Torus lub telefonicznie pod numerem 23 674 93 13.

źródło:UM 

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie